Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
Pobierz taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...
źródło: comment_1621933016YmWuHux7PyCvIbybkoV5eO.jpg
  • 34
skąd wyszły Ci takie wartości?


@idol89: Co jakiś czas zamieszczam pod tym tagiem tabelkę z wróżbami na dany dzień (poniżej dzisiejsza). Biorę pod uwagę dane z ostatnich dwóch tygodni i na tej podstawie liczę, jak może wyglądać sytuacja w kolejnych dniach.
Wczorajszy słupek to wróżby na 1.06 na podstawie wczorajszych danych, dzisiejszy na podstawie dzisiejszych.
Pobierz wedrowycz - > skąd wyszły Ci takie wartości?

@idol89: Co jakiś czas zamieszczam po...
źródło: comment_1621934786dZ2XSFstwiSgkh5d9eP6z5.jpg
@wedrowycz: a ja uważam, że ten wykres ma sens, bo na nim bardzo ładnie widać trend, zwłaszcza przy takich małych zmianach liczbowych. Chociaż pewnie teraz będzie coraz bardziej podatniejszy na wahania
@taior3: Warto zauważyć co innego, w ogóle się nie sprawdza najnowsza, superpesymistyczna prognoza ICM, która w obu wariantach przewidywała odwrócenie spadku i wzrost zakażeń od 20 maja, po osiągnięciu średniej tygodniowej 2k (=5) miało w obu wariantach być odbicie i wzrost cały czerwiec do 3k (=7,5, w lepszej) lub 14k (=35, w gorszej) na początku lipca, obecny poziom według tej korzystniejszej osiągnęlibyśmy dopiero pod koniec lipca.