Wpis z mikrobloga

Możecie polecić bezpieczne rozwiązanie takiego problemu: chciałbym zamówić z Kanady do Stanów i żeby ze Stanów ktoś nadał mi tę przesyłkę do Polski. Powód jest prosty: sklep w Kanadzie zorganizował przecenę na kilka regionów (najtaniej Stany, Kanada też mogłaby być), a na Polskę brak przeceny. Oczywiście opłacę cła i podatki. Najlepiej, żeby ta firma ze Stanów wysyłała jakimś rzetelnym kurierem (DHL). Może można zaufać jakimś Mirkom z #usa albo #kanada że nie zajumają sobie paczki i za opłatą nadaliby ją do mnie?

#przesylki #pocztapolska #kurier #amazon #streetwear #aliexpress
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mando1991:
Przelicz czy Ci się w ogóle to opłaca. Towar kupisz taniej ale będziesz musiał zapłacić pośrednikowi za transport, VAT, ewentualnie cło i opłaty za pośrednictwo celne (dla agencji celnej).
  • Odpowiedz
@pcela: właśnie to jest ciekawe, bo sklep też zawiera cło i VAT w cenie DDP (Delivered Duty Paid), ale jak obliczyłem na kalkulatorze jakiegoś pośrednika koszty przesyłki DHL, to w sumie wyszło jedynie 10% taniej - jest to margines, w którym wolałbym chyba zamówić prosto ze sklepu niż na siłę oszczędzać.
  • Odpowiedz
@pcela: już chyba rozumiem logikę cen w tym sklepie (trzeba było pomyśleć wcześniej ()/).

Sklep mógł zorganizować obniżkę na USA, bo to zwykła przecena, np. z 1000 zł na 700. Ponieważ wyświetlają się tam ceny DDP, jak pisałem, to na Polskę wyświetlała się cena 1100 po doliczeniu cła i podatku, więc sklep nie chwalił się wyprzedażą, bo nie byłoby jej widać. Dzisiaj rano wszedłem i zobaczyłem
  • Odpowiedz
@Mando1991:
Ceny w sklepach w USA są cenami bez podatku. Dopiero jak podasz adres, to zobaczysz cenę brutto.
Wynika to z różnych podatków w różnych stanach, a także z różnych podatków lokalnych.
  • Odpowiedz