Wpis z mikrobloga

Drodzy Moi, rozkmina

tl;dr

Rzucanie palenia a ćwiczenia fizyczne.

Generalnie wdrożyłem jakiś czas temu dietę, piję rzadziej alko, czuję się dużo lepiej. Żadne total bany, po prostu mniej kalorii i słodyczy i gównożarcia, no mniejsza, waga idzie lekko w dół jak miało być, troszkę energii więcej. Teraz od dawna etap który mnie przeraża i robiłem to wiele razy - rzucenie palenia. Dojrzałem już prawie całkiem, mam jakiś pomysł, metodę, motywacji jeszcze nabieram, ale jedno mnie tu gryzie. Chcę takze zacząc ćwiczyć. Jestem osobą po niepełnosprawnościach i osobistym negatywnym stosunku do aktywności fizycznej aka tyrańsko na WF xd. No i generalnie bardzo słabo mi szły jakiekolwiek próby sportu, szybko się meczę i zniechęcam, nie zrobię 5 pompek. Czy próbował ktoś jednoczesnego rzucenia palenia i rozpoczęcia ćwiczeń/jakiegokolwiek sportu czy jego namiastki ? Z jednej strony zajęłoby mnie to, może ogarnęło powoli układ dopaminowy, z drugiej boję się że rozdrażnienie w postaci braku używki i robienia czegoś, co idzie mi w opór słabo i źle się kojarzy spowoduje że będę w takim stanie, że jebnę wszystkie postanowienia i zmiany o kant tyłka xD. Da się rozpocząć jakiś lajtowyn wysiłek na rzucaniu palenia, czy polecacie czill ? Że alko lepiej uspokoić to wiem, nie sprzyja. Jak to u Was było?

#rzucpalenie #zdrowie #cwiczenia #fitness #rzucaniepalenia #papierosy #uzaleznienie #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 2
@Holzlevsky: Lepiej nic nie zmieniać przy rzucaniu palenia, bo oznacza to poświęcenie i zwyczajnie będziesz się bardziej męczył.
Pewnie to klisza xD ale polecam książkę Allen Carr EASYWAY. Przeczytasz ją w 3-4h, ona bardzo fajnie tłumaczy mechanizm uzależnienia i jakoś magicznie Cię wdraża w stan umysłu w którym przestajesz palić.
Życzę powodzenia!
@Holzlevsky: Panie holzlevsky połączenie ćwiczeń z rzucaniem palenia to dobry pomysł, w ten sposób rzucano nawet najtwardsze nakrotyki np heroinę. Z racji że jesteś początkującym ogarnij sobie jakieś FBW jak masz pieniądze na papierosy to i znajdziesz na dietetyka oraz trenera (koszt ok 200zl za kwartal w formule online) rozpisze Ci trening i diete online pod twoją kondycje i ogólny stan / staż i do roboty.