Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko logistyka w branży automotive. Dziwna bardzo rekrutacja, bo zadali mi trzy pytania i trzecie to "czy mam jakieś pytania", ja na to - jakie jest 5 zalet pracy w tej firmie. P------o mi się kto kogo tu rekrutuje xD

#pracbaza #praca #logikaniebieskichpaskow #heheszki
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie masz roboty w chlewie obsranym gównem, to trzeba szukać szczęścia w krajach cywilizowanych.


@Wmordejerza5000: słyszałeś o czymś takim jak patriotyzm ? no kurde, dziadek za ten kraj walczył, pradziadek, bracia dziadka etc. nie będę wymieniać kto virtuti militari dostał za co
no wiesz, troszku szkoda, tu jest moja ojczyzna tu chcę dobrze żyć
nie nazywam Polski chlewem , chciałbym by Polska była silna, wielka, sprawna, bogata, uczciwa,
emigracja to byłby
  • Odpowiedz
też praca jaką opisujesz to wygląda na jakiś biurokratyczny wymysł urzędników aby mieli sami co robić,


@SpalaczBenzyny: cała europa ma normy techniczne przecież

przecież to jest wszędzie, różne dziedziny , w autach masz homologacje przecież
  • Odpowiedz
@vilas obojętnie jaki tam jesteś, najważniejsze, że bez pieniędzy. Przylazłeś na portal dla nastolatków wypłakać się, że twoje umiejętności nie są nikomu potrzebne? I co, pryszczate gamonie teraz mają cie poratować?
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: zresztą - spalanie bezyny - katalizatory, normy spalin (wiem, przeklinana euro7)
wszędzie masz przykłady norm
w autach masz szyby - czy wytrzyma uderzenie
masz opony - czy wytrzyma obciążenia
ktoś to bada ;)
ba nawet jak oponę napełniasz to przecież manometr jest badany przez
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: dam przykład - EMC
kompatybilnośc elektromagnetyczna
masz tzw szum elektromagnetyczny - setki urządzeń dzialają
wyobraź sobie, że masz córkę w trakcie operacji i np. telefon powoduje, że wyłączy się respirator i dziecko umrze , straszna wizja - dlatego np. bada się urządzenia
albo że masz wujka, on ma rozrusznik serca, dzwoni komórka i rozrusznik staje - po to się bada np. kompatybilność elektromagnetyczną
to tylko jeden
  • Odpowiedz
@Atypical: ja pod koniec rozmów w kilku korpo wprawiałem rekruterów w niemałe zakłopotanie gdy im zadawałem pytanie typu "co najbardziej lubisz w swojej pracy poza ciągłymi wyzwaniami oraz pracą z ludźmi" (nikt nie był w stanie odpowiedzieć sensownie gdy odrzucałem te dwie standardowe korporzeczy)
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: ktoś bada zanim znaczek CE się znajdzie na produkcie (CE - normy unijne)

masz w domu poduszkę bo sypiasz - ona też ma np. skład jakiś by nie było alergenów, to znaczy farba do niej np. ma nie mieć jakichś substancji co podrażnienie oczu wywołaja

masz w domu żarówkę - czemu nie przepala korków ?bo ma znaczek CE i dyrektywa niskonapięciowa
masz w domu
  • Odpowiedz
rozumiem, wcześniej to opisałeś jakbyś "zawracał dupę" jakiejś stolarni która kupiła sobie frezarkę spełniającą wszelakie normy czy oby na pewno ta frezarka w tej stolarni spełnia normy i robi "biiip" we właściwym momencie


@SpalaczBenzyny: frezarki nie wiem czy czemuś poza dyrektywą niskonapięciową podlegaja (mają nie zakłócać nic)

jak nie emitują pola zbyt silnego to np. dzięki temu może bezpiecznie pracować frezarka obok osoby co ma rozrusznik serca (aczkolwiek na stacji radarowej wojska bym nie polecał przebywać takiej osobie) albo żeby korków nie wywaliło bo zamiast deklarowanych 10 amperów jest
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: system jest inny - klienta nie obchodzi norma, to producent ma sprzedawać zgodne, klient kupuje se "frezarkę" i jego nie obchodzi, ma działać,
jest to zmartwienie producentów i importerów spoza EU
klient użytkownik nie jest dla mnie wogóle stroną ale koncerny i producenci lub importerzy gówna z chin
  • Odpowiedz
szukasz tej innej pracy czy nie szukasz?


@SpalaczBenzyny: szukam, dawałem ogłoszenia, pisałem do Big4 do działów compliance
nie mam pomysłu gdzie mogę szukać bo mam działkę która w koncernach jest w R&D oraz jako kontrola jakości

a przemysł mamy na Śląsku a nie w Wawie gdzie mam rodzinę a rodziny na śląsk nie przeniosę (tam są działy jakości
  • Odpowiedz