Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty

Zauważyliście jak spadło zaufanie do krypto? Ludzie dopiero ogarnęli jak niestabilne są te waluty, byle news albo tweet niemalże sterowały rynkiem krypto. Teraz już ludzie mają dość i nawet #!$%@? Elona że krypyo spoko nie pomaga i wszystko leci w #!$%@? w dół xD już wszyscy mają go w dupie, kto zrealizował zyski ten pewnie już dawno #!$%@? cały świat krypto, to stało się wręcz niepoważne.

Mimo wszystko nie wiadomo, może to kolejny dołek po to by zarobił ten kto ma zarobić a za rok okaże się że BTC leci $2M albo #!$%@? wie co.
  • 14
@Dziczek3000: Tu nie chodzi o Elona tylko o wzmożone działanie Chińskiego rządu. Spora część krypto pochodzi właśnie z rynku chińskiego i póki nie znajdą na to sposobu będą spadki. Tu sprawa jest bardziej skomplikowana niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jestem krypto sceptykiem ale jestem pewny, że krypto nie upadną i pójdą do góry. Tylko nie wiem kiedy.
@Dziczek3000: na każdej hossie w pierwszej części był duży dołek, który wydawał się końcem dla rynku byka, a dopiero po tym zaczynały się prawdziwe wzrosty. Poprzednia hossa była na samych retailach i niby teraz przy ogromnym kapitale z instytucji mamy zrobić tylko 3x od tego? W 2013 ze 140 spadliśmy do 64 i nigdy więcej bitcoin tyle nie kosztował, a hossa skończyła się na 1000$. W 2017 z 5000 na niespełna
@rerwen: Tak ale marketcap na BTC był znacznie mniejszy stąd ten wzrost ceny. więcej ludzi się zainteresowało a więc wzrósł popyt. Nie ma żadnych byków, pawi itp to są slogany ludzi którzy wkręcają w krypto. Tworzą woku tego jakieś mityczne wyliczenia a prawda jest taka, ze kryptowalutami rządzi spekulacja. Im więcej osób na rynku tym większe wzrosty. @maryjuszpitagoras: W 2017 roku Chiny zakazały pozyskiwania środków za pomocą ICO oraz rozprawiły
@MxS89 w Chinach kopanie jest najbardziej opłacalne ale ban na Chiny spowoduje zmniejszenie mocy a co za tym idzie łatwiejsze wydobycie a to skutkuje, że inne kraje będą bardziej konkurencyjne do krypto kopania więc kwestia zmiany lokalizacji. Dodatkowo opcja decentralizacji lokalizacji koparek - kolejny plus
@MxS89: forsowanie cyfrowego juana jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, natomiast niezrozumiałym dla mnie jest sianie FUDu na crypto, tylko po to, zeby hipotetycznie podbić zaufanie dla właśnie tego cyfrowego juana. Imo lepiej mieć jednocześnie rezerwy BTC, ETH itp., które z mniejszym lub większym sukcesem przyjmą się globalnie i jednocześnie mieć własną lokalną walutę niz rezygnować z rynku globalnego tylko po to, zeby przyzwyczaić ludzi do jedynej słusznej cyfrowej waluty, bo
@Dziczek3000: Oczywiście, ci co zrealizowali zyski wiedzą, że idzie zima i nie ma sensu się teraz w to bawić żeby skalpić na odbitkach. Teraz są wakacje po paru miesiącach intensywnej pracy. Ta rozemocjonowana nadal reszta to ci, co nie sprzedali albo nadal wierzą, że to się jeszcze zaraz odbije ( ͡° ͜ʖ ͡°)