Wpis z mikrobloga

Eksploracja piwnic i dolnego zamku Gryf (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6118811/eksploracja-piwnic-i-dolnego-zamku-gryf-galeria/

Wiele ciekawych zabytków odkryli poszukiwacze z Grupy Eksploracyjnej Miesięcznika Odkrywca uczestniczący w pracach w zamku Gryf, przeszukują gruz z jego dolnej części i oczyszczonych piwnic.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#polska #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zamki #archeologia #architektura #dolnyslask #poszukiwacze #wykrywaczmetalu #zabytki #monety #numizmatyka #gruparatowaniapoziomu #sredniowiecze #artefaktnadzis
Pobierz Zwiadowca_Historii - Eksploracja piwnic i dolnego zamku Gryf (GALERIA) Link do znalez...
źródło: comment_16217747163og4GNOMn1Nn3VJQjO45bE.jpg
  • 18
@Reevo: Myślę, że ma to związek z wielkością i kształtem monet. Jak wypadną ci z kieszeni, to łatwo je wdeptać w ziemię/piach czy nawet zgubić w trawie. Dam nawet przykład z życia. Pod moim blokiem grali cyganie. Doskonale widziałem gdzie spadła moneta rzucona przez ojca. Nikt jej nie podniósł, a mimo to jak tam poszedłem to tej monety nie znalazłem.

Współcześni oprócz monet zostawiają po sobie też pamiątki polmosu, czyli kapsle