Wpis z mikrobloga

Jeśli myślicie, że jesteście przegrywami, to wyobraźcie sobie, że jesteście moim kuzynem, któremu tuż po gównostudiach siostra załatwiła dobrze płatną pracę, miał tylko dosłać CV, czego nie zrobił, bo mu się nie chciało stworzyć takiegoż, więc po tygodniu niedoszły pracodawca się #!$%@?ł, zatrudnił kogoś nowego na to stanowisko i obniżył pensję owej siostrze XD
  • 120
do pierwszej pracy? xD i co tam niby zmieniasz w zaleznosci od stanowiska? kierunek studiow?


@MangoZjem: No ja składając pierwsze CV zmieniałem umiejętności / obycie z technologiami w zależności od tego, czy składałem bardziej w stronę elektroniki, czy może IT.

Kurde muszę to powiedzieć mojemu CV :/


@rimyi: Twoje CV ma to w dupie, rekruterzy mniej.
@welin: Ale tak się dzieje często jak ktoś o pracę nie poprosi. Mi też mama dupę truła żeby załatwić pracę synkowi koleżanki. Czekałam na CV z tydzień (w międzyczasie pytania czy załatwiliśmy bo koleżanka pyt) aż zadzwoniłam do niego sama. Powiedział że wyśle ale że to matka chce mu załatwić pracę, jemu dobrze bez niej więc raczej tylko popracuje z miesiąc żeby mu nie marudziła. Jak dostałam to CV to wstyd
@klarkia: imo jak szukasz pierwszej pracy to walisz wszystkie umiejetnosci jakie masz. bo a nuz moze nie spelniasz wymagan na stanowisko X ale Twoje umiejetnosci nadaja sie na stanowisko Y w jednej firmie
@welin: ja się zraziłem do załatwiania roboty znajomym. Jeden kolega wysłał w CV nieaktualny numer telefonu i było już za późno a koleżanka nawet była na rozmowie, ale kompletnie nie wiedziała gdzie idzie i co to za firma. "Do 3 razy sztuka" już nigdy nie było.
imo jak szukasz pierwszej pracy to walisz wszystkie umiejetnosci jakie masz. bo a nuz moze nie spelniasz wymagan na stanowisko X ale Twoje umiejetnosci nadaja sie na stanowisko Y w jednej firmie


@MangoZjem: To też już chyba zależy, czy ktoś dosłownie przebimbał szkołę / studia i potrafi dosłownie nic, czy próbuje łączyć dorabianie jako animator dla dzieci z technicznym stanowiskiem w piwnicy.

Możliwe, że naciągam możliwości przeciętnej aplikacji na samym początku,
siostra załatwiła dobrze płatną pracę, miał tylko dosłać CV


@welin: w żadnej dobrej firmie nie da się tak łatwo załatwić roboty xD