Wpis z mikrobloga

Wpis dla tych którzy mnie śledzą.
Sprzedalem większość walorów na giełdzie. W najbliższych dniach sprzedam resztę. Połowę gotówki zostawiam na giełdzie czekając na zakupy gdy jebnie w najbliższych kilku miesiącach, resztę ładuje fizycznie w srebro. Dzisiaj zakupiłem 42kg srebra w 1kg sztabkach za gotówkę, która trzymałem na czarna godzinę, planuje dokupić jeszcze 100kg w najbliższym czasie za kasę z giełdy i potem co miesiąc po 5-10kg.

Tak jak rok temu w marcu radziłem kupować pod korek i wielu na tym skorzystało tak teraz radzę wychodzić z giełdy i ładować się w kruszce po uszy. Srebro na dzisiaj wygląda najciekawiej, jest mocno niedowazone. Mój znajomy, który nigdy się nie myli zapakowany w 3t srebra obecnie i co miesiąc dokupuje tonę. Inwestycja na około 3 lata.

Wołam @Krupier, bo czasem pytał o update.

#gielda #srebro
blinxdxb - Wpis dla tych którzy mnie śledzą.
Sprzedalem większość walorów na giełdzie...

źródło: comment_16214473586tSe1bigEUkaT3mgitEHRJ.jpg

Pobierz
  • 155
@iustus_ultimus: pisze o całym świecie. Ja mam exposure na ponad 3500 firm na świecie. Recesja nie ominie nikogo, ale najbardziej odczuje to najpierw Europa i USA. Już nastroje zaczynają być kiepskie, ludzie boją się inflacji. NASDAQ poleci jako pierwszy. Dzisiaj pozbyłem się wszystkich fuel duszy technologicznych, do piątku sprzedam ETFy
@FizzyDrink: nie, nie troluje. Piszesz o metalach przemysłowych, to akurat moja branża. Wiesz, że stal podrożała rok do roku o 65%, nierdzewka o 24%, żelazo o 130%, miedź o 72%? Do tego zero dostępności, teraz nie patrzymy w ogóle na ceny tylko kupujemy co jest. Sytuacja jest coraz gorsza, bo do góry inne tworzywa. Jebnie inflacja a co za tym idzie recesja i ludzie się będą pakować w kruszce. Ja wybrałem
@iustus_ultimus: no z tym dodrukiem kasy na pewno wzrost PKB będzie, szczególnie, że wszystkie firmy produkcyjne są w wielkiej dupie przez brak surowców o których pisałem.
Pamiętasz 2008-2009 na giełdach? Pamiętasz marzec 2020? Ja pamiętam. Wszystko leżało, teraz jeszcze covid do tego.
@blinxdxb: każdy zwykły człowiek wierzy w fizyczne dobra. Niestety banksterce nie jest to na rękę.

Fed stał się najpotężniejszą i najbardziej wpływową prywatną korporacją świata, a kolejni prezydenci i kongresmeni byli jedynie marionetkami w rękach bankierów. Wojnę systemowi wypowiedział dopiero John F. Kennedy. Podpisując Dekret nr 11110, prezydent przyznał rządowi federalnemu prawo do emisji banknotów o równoważności parytetu srebra, jakie znajdowało się wówczas w posiadaniu Stanów Zjednoczonych. Następnie, kompletnie ignorując pieniądze
@Nie_masz_racj_idioto: to samo co kupuje od 2008. VWRD.L. Zarobiłem na tym etf krocie, ale jest duży exposure na tech i USA, więc uważam, że teraz jest moment, żeby zrealizowac zyski i odkupić na korekcie. Do niedawna było ATH, teraz codziennie spada, narazie niedużo, o kilka dolców, ale jednak mam tego tyle, że kilka dolców generuje mi tysiące euro straty codziennie