Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ogolnie gardze tagiem #przegryw bo to jest kolko wzajemnej adoracji ale jedno musze im przyznac: Bycie ladna kobieta to gra w zycie na poziomie Novice

Wraz z zona poznalismy sie na studiach i poszlismy pracowac w tym samym sektorze. Zona jest ladna brunetka 8/10, jest inteligentna i ekstrawertyczna. Ja natomiast 6/10, introwertyk i pasjonuje sie wszystkim. Pracujemy w sektorze gdzie jest troche wiecej facetow ale nie IT czy mechanika. Ja znam sie na rzeczy bardzo dobrze (specjalista, 5 lat mocnego doswiadczenia), wiele razy wspolpracowalem z dyrektorami. Ona - "Doucze sie", "A tego nie znam ale sie naucze", "Tak, slyszalam o tym"

Jej szukanie pracy vs moje szukanie pracy:

- Ona rekruterzy wysylaja jej srednio 3 oferty pracy co tydzien
- Ja - od roku nikt

- Ona - po miesiacu bezrobotnego, 100 CV wyslanych, juz ma oferte pomimo ze na rozmowach mowila ze sie na tym i tym nie zna "ale sie douczy"
- Ja - przez 6 miesiecy bezrobotnego, 500 CV, 5 rozmow, testy, "a czy ma Pan ten certyfikat?" - dalej nic

- Ona - Jakis partner z innej spolki pisze do niej ze musi probowac u tego i tego goscia sie dostac bo super pieniadze.
- Ja - ?? To jakis partner ma do mnie pisac ??

Czyli, jestes ekspertem ale brzydkim ekspertem - "Walcz z 1000 innymi kandydatami". Jestes ladna / przystojny to nawet jak nic nie masz w glowie, (ale masz CHEC), to wszedzie Cie wezma. Szlag mnie trafia bo ciagle czuje sie gorszy pomimo certyfikatow, nauki, trzech magisterek, jednej inzynierki, szerokiego wachlarza umiejetnosci to i tak skacz przez kolka za polowe pensji rozowegopaska. Skad mam miec CHEC nauki jak wszedzie Toba pomiataja? Takie to "pieklo kobiet"

#pracbaza #blackpill #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a508a21e7e7f000be60141
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ogolnie gardze tagiem #przegryw bo ...

źródło: comment_1621435899ISBtdd3EABJqbg9WMbKKjv.jpg

Pobierz
  • 33
@triada: ja bym tak szybko z tym baitem nie wyskakiwał. Sam byłem w dokladnie takiej samej sytuacji i potwierdzam tak jest. Duzo zależy od firmy, rozmiar, branża etc. Ale zupełnie z przekonaniem mogę powiedzieć że tak jest i to dość często. Sektor techniczny wcale nie jest wyjątkiem - często gotowi są nawet zatrudnić dwie osoby, gdzie różowa to wnosi tylko ładną buzię a to druga osoba ma orać. Ogólnie strasznie słabe,
@dziecielinapala: no i widzisz, mnie to nie dotyczy. Ja podaję przyklad bo jestem tą osobą z drugiej strony - tj wprost mi komunikowaly osoby odpowiedzialne za nabory co leżało u podstaw wyboru danej osoby. Przyklad zatrudnienia dwóch osób znam z autopsji i także znam osoby które się zgłaszały łącznie z tym co sobą reprezentowaly. I rozczaruję - także mniej urodziwe kobiety z lepszymi kompetencjami byly w tej sytuacji pokrzywdzone.
@dziecielinapala: cóż mogę powiedzieć - nic mi nie wiadomo jaka branża, jaka firma, jaki pracodawca. Dyskusja chyba jednak sie toczy o to czy latwiej jest być na rynku pracy atrakcyjną kobietą czy też kimś z całej reszty czyli mezczyzn i mniej atrskcyjnych kobiet. Ja nie twierdzę że za bycie łaską z automatu dostanie sie każdą pracę na kazdym stanowisku. Jedynie mówię że jeśli nie jest to kluczowe stanowisko wymagajace twardych kompetencji