Wpis z mikrobloga

przede wszystkim nie brać blachodachowki na dom z poddaszem

Chyba że lubisz czuć się w deszczowa noc jak podczas bombardowania sarajewa ( ͡º ͜ʖ͡º)


@jadepobiegac: skąd te rewelacje? Wkładasz 35cm wełny i problem znika.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik przede wszystkim nie brać blachodachowki na dom z poddaszem


@jadepobiegac: Wiesz, mieszkam aktualnie na poddaszu domu ujowo zaizolowanego (latem piekarnik, zimą lodówka) i pomimo blachodachówki zaraz nad głową nie słysze deszczu.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: Najlepiej producenta który nie zwinie się z rynku za pół roku, np. Pruszynski, blachotrapez, bud mat, ruukki. Druga sprawa to huta z jakiej pochodzi blacha i tutaj polecam SSAB w powłoce minimum 20 lat gwarancji. Reszta to już detale bo wszyscy producenci maja w zasadzie podobne wzory.
Tak jak i wszystkim tobie tez zaproponuje żebyś najpierw wybrał dekarza obejrzał jego robotę, zapytał czym najlepiej mu się robi itp
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: Doskonale wiem jak powinno być prawidłowo, mieszkałem w kilku domach / mieszkaniach i znam różnice. Po prostu nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że blachodachówka na poddaszu zawsze równa się serenadzie deszczu. Kwestia ocieplenia, wykończenia. Da się to zrobić porządnie ale łatwo da się też spieprzyć.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No to wychodzi na to, że ja się chyba nie znam ;]
Nie podnosiłem tego argumentu, bo ma on jedynie wartość "anegdotyczną" (w przeciwieństwie do badań, gdzie liczby twardo wskazują jak to wygląda - w badaniu izolacja była na tym samym poziomie przy wszystkich pokryciach)
ale rozmawiałem z dekarzami pracującymi u mnie na różnych budowach bo sam się zastanawiałem nad blachą płaską na prywatną inwestycję, bo mi się po
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No to wychodzi na to, że ja się chyba nie znam ;]


@jadepobiegac: Nie wiem czy się znasz czy nie, ale z tego co widzę wszystkich siłą próbujesz przekonać do swojej racji na podstawie wykresu i rozmów z kilkoma dekarzami.

Ja Ci tylko mówię, że, jak przy wszystkim, możesz robotę wykonać dobrze lub źle. W dobrze wykonanym i zaizolowanym dachu nie zobaczysz różnicy podczas deszczu przebywając na poddaszu, niezależnie czy będziesz miał blachodachówkę i
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no ręce mi opadają
"z kilkoma dekarzami i wykresu", a Ty co masz dla równowagi? mieszkasz w jakimś domu w którym śpisz z czego wynosisz jakieś subiektywne odczucia i to jest ten balans? nie mamy chyba przestrzeni do wspólnej dyskusji. Dam się przekonać jeśli nie mam racji, ale nie w ten sposób.
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: ja widzę co twój wykres przedstawia dlatego podkreślam że kluczowe jest wykonanie i użyte materiały. Ty natomiast próbujesz mi wmówić, że niezależnie ile i jakiej izolacji się da, jaki się sufit zrobi - zawszę będzie głośno. Nie, nie będzie.

Tak, mieszkam na poddaszu gdzie izolacja jest dobrze wykonana (nie zawsze tu mieszkałem więc mam porownanie). Znam też przypadki gdzie zostało to tak spartolone ze może obudzić cię ptak chodzący
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Jedyny fakt jest taki, że przy TYM SAMYM POZIOMIE IZOLACJI blacha jest zawsze głośniejsza niż dachówka.

Znam też przypadki gdzie


zaraz jeszcze wyjedź z "nie brak opinii" to odlecę :D
  • Odpowiedz
Jedyny fakt jest taki, że przy TYM SAMYM POZIOMIE IZOLACJI blacha jest zawsze głośniejsza niż dachówka.


@jadepobiegac: ale przecież to jest oczywiste i w żadnym miejscu nie twierdzilem inaczej.

Ty za to (do czasu ostatniego posta) przekonywales rękami i nogami ze jakiej konstrukcji na poddaszu nie zrobisz, zawsze będzie głośno z blachodachowka. I tylko z tym się nie zgadzałem.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 zawsze będzie gorzej w tych samych warunkach. Gorzej czyli źle. Po co mieć gorzej jak można mieć lepiej? Po co dokładać nie wiadomo ile kasy na jakieś maty i pół metra wełny i nie wiadomo co, jak po dołożeniu może się okazać że można mieć LEPSZY towar w postaci dachowki? No chyba jedynie jak pracujesz u producenta blachy i grozi ci zwolnienie.
  • Odpowiedz
zawsze będzie gorzej w tych samych warunkach.


@jadepobiegac: Ponownie, nie o tym dyskutowaliśmy.

A blachodachówka ma mimo wszystko zalety - cena, dostępność kolorów, waga. Dla niektórych te czynniki mogą mieć znaczenie. Plus mając bardzo stromy dach problematyczne byłoby użycie ceramicznych.
  • Odpowiedz