Wpis z mikrobloga

Jeśli uważasz, że składak zdrowotna powinna być na jednym stałym poziomie dla wszystkich daj plusa. Bo przecież wszyscy mamy taki sam dostęp do służby zdrowia.
#pis #nowylad
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xonick: podatek dochodowy w ogóle jest bez sensu. Powinien być tylko vat i ewentualne składki emerytalne, rentowe, jednolita składka zdrowotna.
  • Odpowiedz
@YouogY: i to co roczne rozliczanie się z tego ile sobie zarobiłeś, żebyś się przypadkiem nie poczuł wolnym człowiekiem tylko jak jakiś robak :C
  • Odpowiedz
@Koniec_Imprezy tia, taki sam dostęp. Jak pociotek wiceministra zachoruje na covid to po niego samolot do Indii wysyłają gdy wszelkie cywilizowane kraje zabraniają przylotów. Jak moja ciotka to przez dwa tygodnie nawet testu nie chcieli zrobić i lacha. Całkiem takie samo traktowanie.
misthunt3r - @Koniec_Imprezy tia, taki sam dostęp. Jak pociotek wiceministra zachoruj...
  • Odpowiedz
@YouogY: czyli dla kilkudzisięciu/kilkuset dilerów kontroluje się całą populację? Bo Ci detaliczni dilerzy mają w p-----e jak większość z nich robi obroty do 100-200k rocznie xd
  • Odpowiedz
@Koniec_Imprezy pytanie czy bylbys sklonny zrezygnowac z rzeczy ktore sa za publiczne pieniadze. Taka skladka musiqlqby byc bardzo niska zeby nawet ktos kto pracuje na cwierc etatu i jest inwalidą mogl ja placic i by wyszlo ze nie byloby czegos takiego jak sluzba zdrowia. A tutaj akurat jest mniej wi3cej zgoda ze model europejski jest lepszy dla ludzi niz amerykanski gdzie zbankrutujesz jak przypadkiem musisz wezwqc karetke do udaru
  • Odpowiedz
@Koniec_Imprezy: W--------m zus zeby nie byl w takiej formie jak teraz. Zrobic minimalna skladke emertyalna na minimalna emeryture, natepnie dochodowy oraz skladka zdrowotna. Jak ktos chce emeryture z zusu niech placi sobie wiecej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sh2dov: Ja się obawiam, że to co jest teraz, to właśnie jest minimalna możliwa składka, za minimalną przyszłą emeryturę. I jak chcesz emeryturę pozwalająca na coś więcej niż suchy chleb, to i tak musisz oszczędzać osobno. Nasze pokolenie nie ma szans na tak wysokie emerytury jak są obecnie.
  • Odpowiedz
@Koniec_Imprezy: wg mnie powinien być jeden podatek pogłówny. To jest sprawiedliwość a nie jakieś wymyślone "sprawiedliwości społeczne"
BTW coś mi się wydaje że IT w Polsce, będzie niedługo płaciło więcej za NFZ niż w USA ludzie płacą za ubezpieczenie zdrowotne (jeszcze szukam rzetelnych danych). O różnicy w sile nabywczej walut nie wspominając ani ile h Amerykanin pracuje na składkę.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: jest dopiero 7 rano a jestem pewien ze nic głupszego dziś już nie przeczytam. Powiedz swojemu dziadkowi z 1000renty ze ma iść zapłacić 400 za usg i 200 za konsultacje, a potem wykupić receptę za 300. A za resztę opłacić mieszkanie rachunki zjeść i kupić leki
  • Odpowiedz
@malinq: to był tylko przykład. W skrócie chodzi o weryfikacje źródła dochodu czy aby nie robisz na szaro.

@bumbp: nigdy i nigdzie nie twierdziłem że aktualna wysokość podatku jest odpowiednia. Oczywiście dla budżetu stanowi on niemałą część finansowania.

Dla przykładu zgodnie z informacją MF
  • Odpowiedz