Wpis z mikrobloga

@Koniec_Imprezy pytanie czy bylbys sklonny zrezygnowac z rzeczy ktore sa za publiczne pieniadze. Taka skladka musiqlqby byc bardzo niska zeby nawet ktos kto pracuje na cwierc etatu i jest inwalidą mogl ja placic i by wyszlo ze nie byloby czegos takiego jak sluzba zdrowia. A tutaj akurat jest mniej wi3cej zgoda ze model europejski jest lepszy dla ludzi niz amerykanski gdzie zbankrutujesz jak przypadkiem musisz wezwqc karetke do udaru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sh2dov: Ja się obawiam, że to co jest teraz, to właśnie jest minimalna możliwa składka, za minimalną przyszłą emeryturę. I jak chcesz emeryturę pozwalająca na coś więcej niż suchy chleb, to i tak musisz oszczędzać osobno. Nasze pokolenie nie ma szans na tak wysokie emerytury jak są obecnie.
@Koniec_Imprezy: wg mnie powinien być jeden podatek pogłówny. To jest sprawiedliwość a nie jakieś wymyślone "sprawiedliwości społeczne"
BTW coś mi się wydaje że IT w Polsce, będzie niedługo płaciło więcej za NFZ niż w USA ludzie płacą za ubezpieczenie zdrowotne (jeszcze szukam rzetelnych danych). O różnicy w sile nabywczej walut nie wspominając ani ile h Amerykanin pracuje na składkę.
@rafal-heros: jest dopiero 7 rano a jestem pewien ze nic głupszego dziś już nie przeczytam. Powiedz swojemu dziadkowi z 1000renty ze ma iść zapłacić 400 za usg i 200 za konsultacje, a potem wykupić receptę za 300. A za resztę opłacić mieszkanie rachunki zjeść i kupić leki