Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję Waszej pomocy. Chcę zrobić wyprawkę dla dziecka, lecz nie wiem, co kupić. Czy są tu jacyś rodzice, opiekunki do dzieci, którzy się na tym znają? Czy moglibyście doradzić, co kupić dziecku na wyprawkę?

Ja z tego wpisu.

Niestety nie mogę zmienić szkoły na zaoczną, nawet jakbym przyszedł z rodzicami i nie mogę iść do normalnej pracy. Załatwiłem pracę chociaż na wakacje. Za pieniądze z wypłat chcę kupić coś dziewczynie i dziecku. Nie wiem, co kupić dziecku. Jakie rzeczy, produkty są najbardziej potrzebne? Ile to mniej więcej kosztuje?

Nie ma kto mi doradzić, z rodzicami nadal mam na pieńku, a dziewczyna i jej rodzice chcą wziąć wszystkie wydatki na siebie. Dlatego doradźcie mi coś. Przeglądam oferty sklepów, vlogi, lecz nie wiem, co jest rzeczywiście potrzebne, a bez czego da się obejść.
#dziecko #dzieci #rodzicielstwo #rodzice #rodzina #wyprawka #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a17dc11e7e7f000be5fca8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 9
odpowiedz


@AnonimoweMirkoWyznania:

To zalezy co masz na mysli wyprawka jesli do szpitala to:
Bodki
Pajacyki albo spioszki w zaleznosci od pogody
Czapeczki
Skarpetki
Rękawiczki niedrapki
Sweterki spodenki
Kocyki
Pieluszki zwykle i tetrowe
Chusteczki wilgotne dla niemowlat
Butelki ze smoczkiem
Linomag i termentiol na odparzenia
Gruszka albo odsysaczka do nosa.
Kombimezon albo kurteczka
I oczywiscie fotelik samochodowy

Jeslu chodzi o rzeczy ktorych mozesz potrzebować na poczatku to:
Przewijak najlepiej z wanienka (zbawienie
@AnonimoweMirkoWyznania: z takim małym dzieckiem warto jeszcze mieć podkłady do przewijania, żeby nie posikały całego przewijaka albo łóżka. Krem do pupy bepanthen baby, dodatkowo przy przewijaniu i przemywaniu pupy po prostu umoczyć wacik (np. Kindii Pure) jeden lub kilka w zależności od potrzeby w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwki i tym wacikami wyczyścić cała pupę a potem bepanthenem wysmarować - sprawdzone na dwójce dzieci, zero odparzen czy podrażnień
@AnonimoweMirkoWyznania: z doświadczenia wiem, że po prostu żeby kupić coś dobrze, to najlepiej jakbyś poprosił swoją mamę i poszedł na zakupy z nią :)
Zakupy do dziecka są są ciężkie, a najbezpiecznije kupować ubrania. Kremów i pieluch nie ma co kupować na zapas bo dzieciaki potrafią dostawać uczuleń.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja że swojej strony dodam, że nie warto kupować nowych rzeczy, szukaj na Olx i vinted, można znaleźć dziecięce ciuszki kocyki w super stanie, a czasem całkiem nowe za grosze.
Ja miałam wyprawki minimalistyczne - za kosz Mojżesza robił wózek, za elektroniczna nianie telefony. Butelek nie kupowałam wcale (dostałam dwie na szkołę rodzenia i nigdy ich nie użyłam). Czapeczka wystarczy jedna, skarpetek 2 pary, u takiego malucha super sprawdzają się
@AnonimoweMirkoWyznania na twoim miejscu to dogadalabym zakupy z mamą dziecka. Najlepiej ustalcie razem co planuje kupić sama, do czego możesz się dołożyć.

Jeśli bardzo ci zależy żeby kupić coś samemu to może coś z tej listy:
-kilka sztuk kolorowych pieluch tetrowych we wzorki
-Aspirator do nosa do odkurzacza, np Katarek
-przewijak- tu się dowiedz też co przyszła mama woli bo niektórzy sobie chwalą taki przewijak na stelażu albo w formie mebla jak
@erln:
Tak jak wspomniałeś wszystko zalezy od tego jaka kto dysponuje przestrzenią i zasobem portfolio...
Nawet lozeczko nie jest potrzebne na początku bo dziecko moze spac w koszu Mojzeszowym a jak bmbedzid większy to mozna zakupic dostawke do łóżka...
OP: @Reniferek1987: @cumpot: @elcia1995: @Zerosiedemzglossie: @erln: @Reaamu: Dziękuję za Wasze odpowiedzi, ogromnie mi pomogliście. Zapisałem je sobie, postaram się kupić jak najwięcej podczas zakupów.

P.s. Ile macie lat i jak zapowiada sie wasza przyszłość..?

Ja 15, dziewczyna 23. Na razie nie mogę podjąć stałej pracy, po ukończeniu ogólniaka pójdę na zaoczne studia i do pracy. W kwestii finansów, na pewno pomogą nam rodzice dziewczyny. Powiedzieli,