Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 851 911 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach(Moderna, Pfizera, AstraZeneca) . Na żółto zaznaczyłem jednodawkowy Johnson & Johnson
W tym tygodniu zaszczepiono osób 1 838 472, w poprzednim 1 793 481

System liczenia pomarańczowej strefy zmienił sie kilka tygodni temu, zamiast współczynnika 9 wziąłem 5,5. https://covid-19.icm.edu.pl/biezace-prognozy/ " 1 marca kumulanta rzeczywistych zakażeń wynosi ok. 25% populacji." tego dnia(1 marca) było 1 711 772 zarejestrowanych przypadków, po przeliczeniu przez liczbę mieszkańców Polski wychodzi na to że na jednego zarejestrowanego zakażonego przypada 5,5 niezarejestrowanych.
Od pomarańczowej strefy odejmuje również zaszczepionych. Przykładowo jeśli oficjalnych zarażeń jest w danym tygodniu 100k, łącznie zarażonych 30% populacji, a szczepień 500k to liczę to tak: 100k * 5,5 - 500k * 0,3 = rozrost pomarańczowego.

Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 21 027 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 34 435
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus lub szczepionka będą "zajmowali" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 851 911 osób w całej Pols...

źródło: comment_1621164128YbflDT6f2yC9hwWRUfl5J9.jpg

Pobierz
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mc_hammer: to i tak jest wszystko zakręcone bo sporo osób boi się wziąć drugiej dawki astry i nie chcą się szczepić. Wrodzony pesymizm nie pozwala mi uwierzyć, że ta epidemia się tak łatwo skończy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mc_hammer: wg danych z punktów szczepień sytuacja może dotyczyć nawet do 40% szczepionych. Moich znajomych strasznie wymęczyła ta szczepionka po pierwszej dawce( l4 na 2-3 dni to norma,i całe spektrum objawów) mnie po tej modernie bolała ręka jak po uderzeniu tonfą. Więc jakąś różnica jest. Zobaczymy po drugiej, chociaż jakby była ta astra tylko to i na nią by się poszło. Ogólnie to boję się, że ogólnie dalszy plan szczepień zahamuje,