Wpis z mikrobloga

Czemu jak jade sobie samichodem, a przedemną jedzie rowerzysta tak, że nie da sie go wyprzedzić, to ja musze zwalniać i grzecznie sie za nim turlać 10km/h?

Za to wielki pan kolarz, jadąc leśną drogą (picrel), widząc grupe pieszych ktorej nie może bezpiecznie wyprzedzić rości sobie prawo do dzwonienia, w ogole nie zwalnia, czasem ostentacyjnie hamuje w ostatniej chwili i oczekuje od nas (pieszych) że sie usuniemy z drogi?

Narzekacie na kierowców że trąbią, nie zachowują odstępu, spychają z drogi i zachowują sie jak panowie i władcy jezdni, a sami w odwrotnej sytuacji odwalacie taki sam szajs, bo piesi wam psują czas przejazdu w aplikacji. Tak samo jest w okolicy góra z torami do jazdy wyczynowej o różnych poziomach trudności, a i tak pedalarze jeżdżą ścieżką dla pieszych, nierzadko #!$%@?ąc po 40km/h gdy ścieżka ta jest na kształt spirali wokół górki i wiec nie ma praktycznie żadnej widoczniści.

#rower #bekazpodludzi #prawojazdy i przy okazji #pokazpsa
Pobierz Tranzystor_IGBT - Czemu jak jade sobie samichodem, a przedemną jedzie rowerzysta tak,...
źródło: comment_1621160404VEYKpK5aSnnTj6TSxGxCiZ.jpg
  • 21
@Tranzystor_IGBT: u nas jest jakiś #!$%@? pogląd że zatrąbienie czy zadzwonienie na kogoś to jakbym gównem rzucił.

Za równo za kółkiem jak i sterami jak trąbie to żeby ostrzec - będę wyprzedzał. A reakcje nerwowe.

Sugeruję pojeździć w Egipcie czy Maroku gdzie każdy trąbi na kazżdego :)
może zjechać na pobocze albo bliżej krawężnika


@Tranzystor_IGBT: Problem w tym że jazda blisko krawężnika jest niebezpieczna bo samochody nie zachowywują bezpiecznego dystansu przy wyprzedzaniu.

nie chodzi o to by oni ustępowali samochodom tylko by nie zachowywali sie jak świete krowy jeżdżąc tam gdzie mogą poruszać sie piesi.


@Tranzystor_IGBT: Jeśli nie ma zakazu to rower a nawet samochód może poruszać się tam gdzie pieszy ( ͡° ͜ʖ ͡
Jeśli nie ma zakazu to rower a nawet samochód może poruszać się tam gdzie pieszy


@Yurakamisa: a gdzies twierdze że nie? Po prostu niech zrobią to co ja robie gdy jade autem za rowerem - niech zwolnią i jadą ostrożnie aż bedzie można bezpiecznie wyprzedzić pieszych. Czemu ja mam włazić butami w błoto / bagno/ do rowu?