Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuje od września ‘20 w obecnym korpo, ale rodtałem nową posadkę i zaczynam od września ‘21.

Kiedy złożyć wypowiedzenie skoro chce od września zacząć?

Kiedy powiedzie o tym TL-owi?

W moim przypadku to 1msc okres wypowiedzenia, więc początkiem lipca/połowa wystarczy czy procedura ruszy dopiero od sierpnia jak zgłosze to w lipcu?

#pytanie #kodekspracy #korpo #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609e4f3ce27d81000ac9325c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: To zależy. Jak boisz się, że cię wywalą to zgłaszaj jak najpóźniej, a jak się nie boisz to złoż wypowiedzenie teraz zawczasu na wrzesień → raczej odbiorą to pozytywnie, że możlwiie wcześnie ich informujesz.
OP: @Ludzik90: A to nie ogólny kodeks pracy reguluje takich spraw?
<6 msc stażu = 2 tygniowy okres wypowedzenia

6 msc - 1 miesiączny okres wypowiedzenia

3 lat = 3 miesięczny okres wypowiedzenia


@MarteenVaanThomm: Trochę siedzę cicho w obecnej pracy, że już mam miejsce w innej, bo na szkolenie mnie wysyłają w czerwcu, a chcę z niego skorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc w lipcu
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, dlugosc okresu wypowiedzenia reguluje kodeks, btw. Chyba w zeszlym roku byly zmiany. Ale mi chodzilo dodatkowo o to, ze niektóre firmy w umowach dodaja zapis, ze wypowiedzenia mozna skladac tylko w jakos pod koniec miesiaca. Dokladnie nie pamietam jak to wygladalo ale znajomy tak mial jak pracowal w jednej takiej firmie. Chyba ze to tez sie poprawilo i kodeks czegos takiego zabrania