Wpis z mikrobloga

Powiedzmy że kilkaset euro to dla was drobny wydateki chcecie sobie kupić pierwszego nowego #iphone. Który byście wybrali? Obejrzane mnóstwo recenzji na yt. Za mini przemawia poręczny rozmiar, ale z drugiej strony jest wątpliwość czy jednak nie będzie za mały - na smartfonie dużo czytacie, oglądacie. Z drugiej strony 12 wydaje się trochę za duży.

Wątpliwość przy przesiadce z #android budzi też brak czytnika linii papilarnych, bo podobno iphony nie rozpoznają ryja w maseczce (a użytkownik jest covidianinem i przestrzega przepisów).

#apple #pytanie #pytaniedoeksperta #ankieta #bogactwo #smartphone #bananowyoskarek

Który iPhone wybrać?

  • iPhone 12 Mini 33.7% (28)
  • iPhone 12 66.3% (55)

Oddanych głosów: 83

  • 10
  • Odpowiedz
@bitcoholic: to zależy na czym ci bardziej zależy. Jak lubisz małe telefony to 12 Mini będzie idealny. Jak chcesz długi czas pracy na baterii kosztem większej słuchawki to 12. Do rozmiaru da się przyzwyczaić, dla mnie nadal 12 jest trochę za duży jesli chodzi o obsługę jednym palcem, czy to jak leży w dłoni. Chciałem na początku wziąć mini ale jednak wziąłem zwykłą wersję i nie żałuję, bo faktycznie dużo wygodniej
  • Odpowiedz
@bitcoholic: To ja nie odpowiem na pytanie co wybrać, ale podpowiem czy.
W tym miesiącu przesiadłem się z androida na iP 12 pro max i też obawiałem się braku czytnika. Zupełnie bezpodstawnie. Skaner twarzy jest genialny i wystarczy dosłownie uchylić maseczkę, żeby złapał.

Wkurzają za to drobnostki, które na androidzie wydawały mi się zawsze oczywiste.
1. Tragiczna obsługa dual sim
2. Brak dialera z T9. A te, które są w appstorze
  • Odpowiedz
@bitcoholic: Ja wymieniałem 11 na 12 i stwierdzam że oled nie robi aż takiej różnicy przy zwykłym użytkowaniu. Plus bateria w 12 trzyma trochę słabiej niż w 11

Wziąłem 12 zamiast 12mini bo wygodniej scrolluje się wykop na większym ekranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: ja mam 11 i wczoraj byłem w iSpot obadać 12. Generalnie jeżeli zależy ci na poręcznym telefonie, to nie bierz 11. On ma grubsze ramki i zaokrąglone boki, przez co jest gruby i nieporęczny. Mam małe dłonie i 11 nie sięgam kciukiem do brzegu ekranu. 12 mini jest fajna, ale wydała mi się może trochę za mała no i ponoć bateria nie zachwyca. Nie wiem, czy widziałeś 12 na żywo,
  • Odpowiedz
@bitcoholic: nie bierz mini, byle Xiaomi z większym ekranem będzie robić większe wrażenie czy to efektownie czy to efektywnie w np. oglądaniu filmu na youtube. mini jest dla małych
  • Odpowiedz