Wpis z mikrobloga

@friendzone: @Szaraban @theoforos1 @michael1v6 to jest sciana zewnetrzna ktora wystaje poza obrys domu. Kierownik podszedl dosc lekko do tematu jak jemu zglosilem: powiedz im, żeby zrobili teraz dokładnie izolację od spodu fundamentu na wysokość ok 0,50m. Np Izohanem i powinno wystarczyć, na szczęście to tylko ściana zewnętrzna.
Ta izolacja powinna być dookoła ściany.
  • Odpowiedz
@bylembordo: Przecież jak im nie zapłaciłeś to powiedz żeby poprawili to bo im nie zapłacisz za to. Sprawa prosta, gdybyś ty komuś nie wykonał zlecenia dobrze, rzadalbys gotówki? U nas niestety tak tu jest, że się zamiata pod dywan dużo fuszerek, a później wychodzi wilgoc itp. Sciana zewnętrzna tym bardziej powinna być dobrze zaizolowana.
  • Odpowiedz
to jest sciana zewnetrzna ktora wystaje poza obrys domu.


@bylembordo: masz jakiś projekt? jest oddylatowana od reszty domu? Ja wiele lat temu popełniłem błąd i mam dwa betonowe słupy bez odcięcia. Niestety co pięć lat idzie nowy tynk.
  • Odpowiedz
@bylembordo: Wybijasz dwa bloczki, odpylasz, gruntujesz, wklejasz papę podkładową z naddatkiem wywijając go na spoinę pionową, wmurowujesz bloczki. Przeskakujesz o 1-1,5m i robisz to samo. Czekasz dzień aby zaprawa związała i powtarzasz operację dla kolejnych bloczków. Naddatek wywinięty na spoinę pionową opada i masz zakład do którego zgrzewasz kolejne kawałki papy. Jak nie chce Ci się bawić w gruntowanie i zgrzewanie papy do podłoża, to możesz ją kłaść luzem i
  • Odpowiedz