Wpis z mikrobloga

Zawsze chciałam odnaleźć chłopca któremu zawdzięczam swoje imię.


Zostałam adoptowana prosto ze szpitala, mając około 2 miesiące. Na sali ze mną był tez 3-4letni chłopiec ze swoją mamą. Gdy moi przyszli adopcyjni rodzice pierwszy raz weszli do tej sali, on podbiegł do śpiącej mnie i zaczął budzić uderzając w główkę i krzycząc "Kasia, Kasia, wstawaj rodzice przyjechali!"
Cała sytuacja na tyle rozczuliła moich rodziców, że przeżyje swoje życie pod tym właśnie imieniem, które z resztą uwielbiam.

Teraz ten "chłopiec" ma maxymalnie 26 lat, a cała akcja działa sie w szpitalu im Jana Pawła II w Krośnie.


#niewiemjaktootagowac #rodzina #krosno #podkarpacie #szpital #feels #pomocy #dzieci #wykopefekt ? #zycie
  • 154
  • Odpowiedz
@czworokot: Mnie też to fascynowało. Po prostu ciągnęło ją do ludzi którzy mają na wszystko #!$%@?. Tak jakby gardziła wszystkim poukładanym. Nikt z nas tego nie rozumiał.
Najgorszy był ten stereotyp, bo ludzie mówili „no tak, adoptowana, wiadomo, genów nie oszukasz”. Dlatego podziwiam każdego kto w takiej sytuacji nie wpada w spiralę. Kilka lat temu znajomy mi powiedział mi że był adoptowany, i przez tę laskę w młodości nie dowierzałem że
  • Odpowiedz
@Banacek @MallaCzarna @salcefrytki : Pamiętam, jak wykładowca z psychologii opowiadał o troszkę podobnych sytuacjach. Odniósł się wtedy do badań K.Chisholm 2003 nad dziećmi adoptowanymi z sierocińców. Jednym z wniosków z tych badań było zauważenie, że więcej niekorzystnych zachowań prezentowały dzieci, które adoptowano po 6 miesiącu życia - u ponad 70% tych dzieci zaobserwowano problemy z przystosowaniem do środowiska, drobną przestępczość itp. Gdy dzieci były adoptowane przed 6 miesiącem życia, to tylko 20%
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Tak jak wspominałem byłem adoptowany mając ledwie miesiąc a dowiedziałem się o tym w dniu 18 urodzin więc ciężko tu mówić o rodzinie adopcyjnej bo to moja jedyna rodzina tak na prawdę - ciekawostką jest fakt, że jestem bardzo podobny do swojego ojca/ojczyma (nie znam nomenklatury adopcyjnej xd).

Czy była udana hmm powiem tak, mogłem trafić lepiej ale i mogłem trafić gorzej choć jeśli miałbym być szczery przed sumieniem to
  • Odpowiedz
@oddawaj_kasztana: Można, jednak nie posiadam FB

@rysiekryszard: @kapitan_knur: Bardzo się cieszę że wiedziałam od zawsze, mimo że w miałeś społeczności to wśród innych dzieci był stygmat. Nie wyobrażam sobie jaką traumę musi wywrzeć taka informacja w późniejszym życiu.

@MiedzyInnymi: Schizofrenia, była ubezwłasnowolniona

@InsaneMaiden: Nie znałam innego życia, więc uważam, że wszystko było normalne w moim przypadku. Stosunki z rodzicami mam dobre, właśnie odwiedza mnie mama ^^

@
  • Odpowiedz
@MallaCzarna: a co myślisz o prawdziwych biologicznych rodzicach którzy Cię zostawili ?
Wyrządzili Ci przysługe, że mogłas się wychowywać w normalnej rodzinie, czy krzywdę bo Cie porzucili ?
Jak do tego podchodzisz?
  • Odpowiedz
@Hatifnati: To jest bardzo prawdopodobne, jednak brak rodzica w pierwszych miesiącach też ma spore znaczenie. Ogólnie myślę że podejście do samego faktu adopcji dużo zmienia w tym przypadku, za często to jest temat tabu.

@shaelix92: Nigdy o nich nie myślałam, już pisałam, mimo że widziałam imię matki na akcie urodzenia to go nie pamiętam, tyle mnie obchodzi ta kobieta.
Myślę że największą przysługa byłaby aborcja ale cieszę się że trafiłam
  • Odpowiedz
  • 1
@Dozmez
Jesli ojciec nie zostal wpisany w akt urodzenia domyslnie (jako maz) musialby sie zglosic sie do USC potwierdzić ojcostwo lub jesli matka utrzymywalaby ze ojciec jest nieznany- do sadu o ustalenie ojcistwa
Jesli ojciec ma prawa rodzicielskie to on rowniez musi sie ich zrzec inaczej domyslnie przejmuje opieke nad dzieckiem kiedy matka się jej zrzeknie
  • Odpowiedz
  • 1
@MallaCzarna: Przyznam, że jestem w szoku, że ojciec nawet będąc wpisanym w papiery i będąc przy porodzie może zostać bez dziecka bo matce w szoku coś się odklei czy wejdzie depresja

@Dozmez nie zostanie bez dziecka. Kiedy matka porzuca dziecko a ma ono ojca to albo szpital albo policja sie z nim skontaktuje
  • Odpowiedz