Wpis z mikrobloga

@stanley88: mam z poprzedniej generacji (albo to ta sama generacja tylko przedlift?) mazdę 3 2015 2.0 120km manual i mazdę 6 2016 2.5 190km (czy coś koło tego, nie pamiętam dokładnie) automat. Jeździłem kilka razy też tymi nowszymi i mam wrażenie że różnią się tylko wyglądem :) Przez te 5 lat tylko przegląd co roku, nigdy nic poza tym w żadnej nie było robione i nigdy nie zdechły. 3 z
  • Odpowiedz
Po 16 latach to ma prawo, a nie po 2-3 latach bylo dosc afer z tymi mazdami, dla mnie auta ladne nic pozatym nie kupie nigdy tej marki, ja bym kupil jakas toyote np albo subaru
  • Odpowiedz
  • 0
@chuckmls: Mialem focusa 1. Wg mnie poza tym ze nowszy to nie nauczyli się wiele. Wnętrze wyglada słabo tanio. Jakoś materilow zawsze słaba. No i spadek wartości auta największy. Już w rodzinie były 3 focusy i 3 mondeo. Dla mnie to auta dla dziadków
  • Odpowiedz
@stanley88: no ok, w sumie to zgodzę się tylko z tym że focus 1 to był dramat i to nawet st, a z resztą.. każdy samochód z hatchbacków tej klasy z silnikiem 1.0-1.5 będzie dla dziadków i bez emocji ;) no ale sam sobie moc wybrałeś.
  • Odpowiedz
  • 0
@chuckmls: Nie no BMW 118 czy Audi A3 to fajne autka. Ale mnie nie stać na nowe. A rynek aut używanych to dziś dramat. Ceny z kosmosu a każde auto bite/kręcone a polski salon to białe kruki z zawyżona cena
  • Odpowiedz
@stanley88: Umów się na jazdę próbną. Poznaj te auta na żywo. Poczytaj o nich i popytaj sprzedawcy. Ale najważniejsze przejedz się nimi. W środku podczas jazdy nawet tylko przez godzinę rozwiejesz wszelkie wątpliwości.

Nie jestem obiektywny w zasadzie zupełnie bo ze swoją różową miałem przez ostatnie 4 lata 4 mazdy. Trójkę pierwszej drugiej i czwartej generacji i teraz jeszcze MX-5.
W dodatku jeszcze mieszkając w Polsce pracowałem w Aso mazdy
  • Odpowiedz
  • 0
@utangpan: No właśnie u----i teraz w Polsce drogie jak pierun. Poza tym zależy mi na finansowaniu bo mam tylko polowe kwoty. Chciałem kupić uzywke do 50k ale jednak wole dopłacić na przestrzeni lat i mieć nówkę z gwarancja. Poza tym auta drożeją inflacja itp.
  • Odpowiedz
@stanley88: Jak się zdecydujesz na Mazdę to słusznie ostrzegają Cię przed kradzieżą choć nie wiem jak bardzo jest teraz z tym tematem w Polsce. Możesz zrobić dwie rzeczy. Montaż bearlocka na skrzynie rozwiązuje problem w stu procentach ale możesz tez poprosić o wyłączenie keyless całkowicie w sterowniku. Wiec nie jest tak jak się wydaje ze ktoś podejdzie z walizka i już nie nasz auta…
  • Odpowiedz
  • 0
@utangpan: Nie mam domu tylko mieszkanie wiec ciężko z garażu podziemnego ukraść na walizkę kiedy mieszkanie mam 3 piętra wyżej i to jeszcze nie wiadomo które. AC tez trochę rozwiązuje problem. Poza tym nie wiem czy najtańsza wersja mazdy ma keyless
  • Odpowiedz