Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Proszę o poradę, mieszkanie w bloku. Remont pokoju, wymiana okien i zastanawiam się nad kaloryferem. Wymienić czy zostawić, jest na nim podzielnik. Jeżeli wymienić to na co patrzeć przy kupnie nowego? ( Zastanawiam się czy nie pomalować na czarno ewentualnie, jeśli by został) #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #mieszkanie
Pobierz runnerrunner - Proszę o poradę, mieszkanie w bloku. Remont pokoju, wymiana okien i za...
źródło: comment_1620710669cLnGQOaQQ3Q8tZda3Nq32n.jpg
  • 110
@runnerrunner: weź to #!$%@? w kosmos. Czy się komuś podoba czy nie, to indywidualna sprawa, a poza tym to nie ma żadnych plusów.
Najbardziej śmieszą mnie te opinie, że dobry, bo długo trzyma ciepło... Grzejnik ma szybko się nagrzać, nagrzać pomieszczenie, termostat ma odłączyć dopływ wody i grzejnik powinien się szybko schłodzić (powtórzyć po obniżeniu temperatury).
Z tym grzejnikiem sprawa wygląda tak: długo się nagrzewa, pomieszczenie później osiąga docelową temperaturę, termostat
@OneThirteen: nie do końca masz rację, przy napełnianiu na otwartym zaworze instalacji, powinien sam się odpowietrzyć do pionu gdzie muszą być odpowietrzniki, instalacja w spadku do pionu, jeżeli problem się powtarza to jest to kwestia wynikająca z zanieczyszczenia i niedrożności grzejnika. A co zgód spółdzielni teoretycznie tak oczywiście trzeba mieć. W jednym mieszkaniu w którym miałem okazję mieszkać na ostatnim piętrze gość założył lazienkowca na zakończeniu pionów, skutek zakręcasz zawór na
@bialaowca: 1 - 1,5 puszki sprayu, w zależności jak duży grzejnik u mnie w mieszkaniu rozpiętość od 5 nawet do 13 żeberek. Na początku próbowałem szlifować grzejniki szczotką na szlifierce, ale efekt był mierny ze względu na dość trudny dostęp, zatem z wierzchu zostały oszlifowane, a w całości zostały wyczyszczone i odtłuszczone - farba sie dobrze trzyma nawet w miejscach gdzie została stara farba.
@bialaowca: Wiem o czym mówisz, ciężko wyczyścić wewnątrz złuszczającą się farbę, wyszorowałem je zwykłą szmatką - cały brud i kurz, a co do starej farby to co odpadło to odpadło, a ta warstwa, która się mocniej trzymałą to została i wizualnie to w ogóle nie przeszkadza
@runnerrunner: może i nie jest za estetyczny, ale daje ciepło a nie to małe gówno jakie teraz montują, które bardziej jest elementem wystroju niż grzewczym. Zostaw ten kaloryfer bo będziesz żałować.
Jeżeli wymienisz na nowy, o większej mocy to nie zdziw się jeżeli podzielnik naliczy Ci dużo więcej jednostek i zapłacisz spory rachunek za ogrzewanie.
@runnerrunner: te kaloryfery długo trzymają ciepło i jeśli chciałbyś zachować taki efekt to byś musiał wywalić spory hajs na nowy, a co do ewentualnej wymiany to wystarczy że powiesz w sklepie ile masz żeber tego kaloryfera i powinni ci dobrać właściwy bez problemu
@runnerrunner: daj sobie zawory przed i za kaloryferem, nie będziesz musiał płacić spółdzielni przy kolejnej wymianie.

Te kaloryfery były robione przede wszystkim na instalację z dużą pojemnością cieplna i obiegiem konwekcyjnym. Teraz instalacje mają przepływ wymuszony i są małej pojemności - więc inaczej projektuje się kaloryfery. Jak ktoś napisał - będzie duża histereza i kłopot z wysterowaniem termostatu.

Wywal ten stary badziew i daj nowoczesny kaloryfer. Najlepiej stalowy (z aluminium może