Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Proszę o poradę, mieszkanie w bloku. Remont pokoju, wymiana okien i zastanawiam się nad kaloryferem. Wymienić czy zostawić, jest na nim podzielnik. Jeżeli wymienić to na co patrzeć przy kupnie nowego? ( Zastanawiam się czy nie pomalować na czarno ewentualnie, jeśli by został) #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #mieszkanie
Pobierz runnerrunner - Proszę o poradę, mieszkanie w bloku. Remont pokoju, wymiana okien i za...
źródło: comment_1620710669cLnGQOaQQ3Q8tZda3Nq32n.jpg
  • 110
@eternit_nie_wybacza: Zdania są podzielone na temat kaloryferów. Sam chciałem wymieniać stare jednak dwóch hydraulików odradzało mi wymianę. Tak więc może trafiłem na #!$%@? niechcących zarobić fachowców. Ale jakoś je posiadam i jestem zadowolony z ich działania.
@runnerrunner: Ja nie wymieniłam i żałuję, #!$%@? nagrzewa się 10 lat i tyle samo stygnie plus nie ma temperatury pośredniej - albo jest zimny, albo #!$%@? gorącem aż parzy. Jeżeli lubisz mocno grzać albo nie grzejesz wcale to ok, ale jeżeli czasem chcesz sobie lekko podgrzać no to słabo, ja przez to całą zimę nie grzałam praktycznie nic, mieszkanie w ocieplonym bloku here.
@runnerrunner: u mnie w mieszkaniu są nowe płytowe kaloryfery, dzięki którym ciepło czuć w pomieszczeniu chwilę po jego odkręceniu (nawet jeśli był zamknięty i pomieszczenie jest chłodne). Moi starzy mają takie stare zeliwniaki non stop odkręcone na fula i nigdy w pokoju nie jest dobrze nagrzane. Pelni bardziej funkcje leżanki dla królika niż grzewcza []
@runnerrunner: Jeżeli grzeje cały i nie jest zapchany i nie ma przecieków zostaw ;) inaczej za taki ładny stalowy podobny do tego zapłacisz 1500zł. Możesz zdjąć, przepłukac dac do piaskowania i wtedy pomalowac np. proszkowo i będzie cacy ;)
@runnerrunner jak chcesz dobrać grzejnik do pomieszczenia to optymalnie powinno to być około 100w/m2 przy wysokości pomieszczenia około 250-260 możesz policzyć sam ile potrzebujesz
@runnerrunner: Ja wymieniłem i nie żałuję. Ładniej się komponuje z nowym mieszkaniem, zajmuje mniej miejsca i błyskawicznie się nagrzewa. Bierz stalowe i poczytać jaką moc dobrać do jakiego pomieszczenia o jakiej wielkości. Żeliwne nadają się do domów, jak już piec dogada to one będą jeszcze oddawać ciepło. Ale też trzeba czekać żeby się nagrzały.

Z podzielnikiem nie ma problemu, ściągasz, montujesz kaloryfer, dzwonisz do zarządcy/spółdzielni/elektrociepłowni i przysyłają kogoś kto zrobi protokół
@runnerrunner: Ludzie piszą, że super no długo trzyma ciepło ale chyba zapominają, że w bloku to wadą jak skurczysyn.

Jest ci ciepło, zmniejszasz temperaturę na grzejniku i czekasz 5 godzin aż ostygnie przy okazji wietrząc, bo jest za ciepło i płacąc za niewykorzystane ciepło.

Wymieniaj to czym prędzej jak masz okazję!
@runnerrunner: przerabiałem to i może z racji wykonywanego zawodu mam inne podejście.

1. Żeliwny kumuluje ciepło, super sprawa, gdy masz dom jednorodzinny i napalisz trochę w piecu, ale:
Twój kaloryfer posiada podzielnik, który wciąż Ci nabija zużycie ciepła w ich mitycznych jednostkach spoza układu SI [potwierdzone info od ista], wiec płacisz za to, a w pokoju zimno.

2. Zadaniem kaloryfera jest efektywnie i szybko podgrzac temp. otoczenia, a nie kumulować w