Wpis z mikrobloga

moja siostra narzekała na swój laptop, więc dołożyłam jej RAM (8GB) i wymieniłam dysk na SSD, przeinstalowałam Win z 8 na 10 (64bit). Okazało się, że komp jest chyba nawet wolniejszy, niż przed modyfikacją, dwie otwarte zakładki chroma zwalniają go do, jak to siostra powiedziała, 2/10. Jakim cudem? Sprawdziłam zużycie procesora, jest na poziomie 55%, ram około 30%. Procesor to AMD e1 1500. brak paprochów w wiatraku, nie przegrzewa się. Co zrobiłam źle? Czy ten procek nadaje się tylko na śmietnik? Totalnie się na tym nie znam #procesory #komputery
  • 20
@dzapanisko Serio? Czyli kasa wyrzucona w błoto? Ale czemu nie pokazuje zużycia na poziomie 100% tylko mniej więcej 55%?


@PONYHUNT3R nie. Zarówno Ram jak i ssd wykorzystasz w innym lapku, co prawda nie najnowszym ale zawsze.
@PONYHUNT3R: Całkiem zblokowałaś? To też jest sposób, jeśli żadna usługa nie powoduje obciążenia. Jak ostatnio stawiałem system na e1200 to po aktuzalicjach miałem obiążenia 9% (sam sustem), co prawda wiele to nie dało bo przeglądarka i tak zjadała 100% z filmem 360p.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PONYHUNT3R: wyjatkowo marny procesor. Dodatkowo Windows 10 ma większe wymagania sprzętowe od 8.1. Jeśli to tylko do internetu służy, nie potrzeba żadnych aplikacji z Windowsa to bym próbował używać jakiegoś lżejszego Linuxa. To może będzie ten laptop używalny.