Wpis z mikrobloga

Mirki z #medycyna, może któryś będzie miał pomysł co to może być bo mam dziwne objawy i przeczytałem cały internet polski i angielski i żadna choroba oczów mi pod to nie pasuje (żeby nie było jestem już zapisany do okulisty, ale dopiero na środe się udało najwcześniej i to prywtanie bo na NFZ ze skierowaniem pilnym na za miesiąc xDDD).

Otóż kilka dni temu zauważyłem w prawym oku na godzinie 8., 2 plamy, jedną dużą, drugą, zaraz obok - małą. Plamy te są duże, wielokrotnie większe niż męty, ruszają się podobnie razem z okiem, ale nie pływają jak męty. Przez te plamy nic nie widzę, a same one zachowują się dziwnie, najczęściej po prostu są koloru, którego mam najwięcej w polu widzenia, czasem dodatkowo migoczą i jakby falowały (cięzko to opisać). Zajmują mi jakieś 5% pola widzenia i bardzo, bardzo przeszkadzają i męczą mi wzrok. Na razie nie widzę by się wyraźnie powiększały czy zanikały, od mniej więcej tygodnia są mniej więcej takie same. Mam -5D i astygmatyzm, ale wada od 8-10 lat stabilna. W rodzinie ojciec miał odwarstwienie siatkówki już kilka razy operowane, ale ja nie mam objawów odwarstwienia takich jak błyskawice czy zasłona. Objaw najbardziej pasuje pod odłączenie ciała szklistego, ale też nie do końca :/
Ktoś ma jakiś pomysł bo się troche stresuje:)

#zdrowie #lekarz #okulary #okulista #optyk
  • 6
@Syn_Tracza nikt ci nie zdiagnozuje nic przez neta - tu potrzeba minimum lampy, oct i fundus kamery

Czemu nie pojechales na sor? Mowisz, ze masz blyski i plamy w polu widzenia i jestes lrzyjety poza kolejnoscia. Albo mowisz, ze nagle masz pogorszenie ostrosci wzroku, bole galki ocznej i jest twarda jak kamien - i tez na sorze od reki badania.
@Slimshader: Nie chciałem diagnozy tylko podpowiedź co to może być.

Nie pojechałem na SOR bo 2 dni później miałem szczepienie, a boje sie zarażenia koronawirusem, wolałem więc najpierw się zaszczepić, a że widziałem, że to jakoś nie postępuje ani się nie zmienia to uznałem, że może poczekać te kilka dni.
@Syn_Tracza ale nie da sie zdiagnozowac oka bez badan - zrozum to Jestem okulista i moge wymienic 40 chorob pod to co napisales - i kazda moze byc bledna Bez zagladania w oko mozesz pomarzyc

To jak wolisz czekac to gratuluje - wybierasz bycie inwalida i bycie niewidowym bo boisz sie wirusa... Najgorszy typ czlowieka - czeka az sie pogorszy a potem placz, ze oka nie da sie uratowac
@Slimshader: Nie czekam aż się pogorszy. W środę mam wizytę u okulisty, który jest ordynatorem w szpitalu wojewódzkim. Po tym jak przez 7 lat kilku okulistów nie było w stanie u mnie zdiagnozowac głupiego nużeńca podając leki, które mi dodatkowo szkodziły, jestem ostrożny w doborze lekarzy.
@Syn_Tracza: hej, udało ci się ustalić co ze wzrokiem? Mam bardzo podobne objawy od kilku lat co jakiś czas (utrzymują się max 30min). Badania u okulisty nic nie wykazały więc u mnie mówią, że to migrena oczna.
@rskk bylem u 3 okulistów i mam sprzeczne diagnozy. Jeżeli dodatkowo boli cie głowa po pojawieniu się tych plamek to na 100% migrena oczna. Mi te plamki nie znikają. Ciągle są.