Wpis z mikrobloga

@m76859: no to mówię znowu. Dlaczego dalej na świecie istnieje bieda? W wenezueli chociażby. Dlaczego po prostu nie zatrudnią się zdalnie? Minimalna tam to 2.5 dolara na miesiąc. Każdy tam przecież zna hiszpański. Wystarczy po prostu, że wcześniej wstaną i już mają 1 000 razy więcej niż minimalna.

A potem, dlaczego każdy na świecie nie zrobi kursu na junior java developera?
XDD k---a serio ludzie jesteście tak odcięci od rzeczywistości
  • Odpowiedz
@italian15: ale co ma afryka czy wenezuela do polaczkow? u mnie w korpo byle debila są w stanie wziąć na praktykanta który ma 20-25brutto. trzeba mieć tylko 2 ręce i odrobinkę pomyślunku- praca zdalna. mówię na podstawie obserwacji otoczenia, nie teorii wyssanych z palca.
  • Odpowiedz
@m76859: No a u mnie w pracy w Londynie znam kogoś kto jest debilem, a zarabia 140k funtów rocznie. I co teraz?
Wystarczy mieć 2 ręcę i odrobinę pomyślunku i zarabiasz 60k PLN miesięcznie. Pracuje zdalnie i na poważnie jest debilem.

To dlaczego polaczki dalej zarabiają 5k PLN, a nie 60k?

Weź k---a. Ja sam pamiętam jak przed studiami zarabiałem poniżej minimalnej, a serio zaufaj mi, że głupi nie jestem i tak jak mówię - mój wuja ma firmę na 40 osób i nie wiem czy ktokolwiek ma tam minimalną (każdy
  • Odpowiedz
@derton778: wygaś umogę, tzn nie przedłuż( nie wywpowiedzenie, ani porozumienie stron) znajdź nową robotę w innym mieście i zgłoś się do pup po bon na zasiedlenie, w zależności d pup dają miedzy 5 a 8k ( netto bo to bez podatku)
  • Odpowiedz
@derton778: Idź do jakiejś agencji pracy i jedz za granicę jeśli nie ma konkretnej i godziwej pracy w Twoim regionie. Lepiej u szwabaa na magazynie za parę euro niż za 8zł pracować u Janusza. I gościa do PIPu zgłoś bo to niezgodne z prawem jeśli pracujesz na umowę o pracę
  • Odpowiedz
@derton778: zbieraj dowody, po roku z-----------a idziesz do sądu pracy i za zdobytą kasę planuj wyjazd do większego miasta albo najlepiej do szwabów, pozdro z fartem nic się nie bój
  • Odpowiedz
@derton778: pochodzę z Polski B. Za 8 złotych to pracowałem 10 lat temu w wakacje w szkole średniej w zakładzie meblowym. Nie wierzę, że ktoś za tyle pracuje w 2021 roku.
  • Odpowiedz