Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pamiętam, że jakiś mirek chwalił się kiedyś tym, jak trolluje sąsiadów otwartym wifi z prędkością ustawioną na 0,1kb/s. Robiąc porządki znalazłem swój stary router D-Link DWR-921 B1 i postanowiłem wcielić w życie tego trolla ale niestety jestem trochę zielony w informatyce. Sieć udało mi się zrobić, wybrałem w opcjach klonowanie mac komputera, podłączyłem do domowego routera funbox i staruszek działa. Tylko jak zrobić aby ograniczyć prędkość? Z 10 minut już grzebię w opcjach. Po podłączeniu dlinka do funboxa nie da się wejść w jego panel konfiguracyjny na 192.168.0.1 nawet po połączeniu z tą otwartą siecią. Za to admin panel funboxa na 172.16.1.1 jest jak najbardziej osiągalny.

#heheszki #trolling #wifi #internet #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pobierz PEPELeSfont - Pamiętam, że jakiś mirek chwalił się kiedyś tym, jak trolluje sąsiadów ...
źródło: comment_16200498411shkB3Kr3fwJ05VJT8Byuq.jpg
  • 6
@PEPE_Le_Sfont: Ogólnie pomysł taki sobie bo nawet przy takich prędkościach można narobić bałaganu na twoje konto. Ja stawiałem dawno temu otwartą sieć w której stał serwer proxy - squid skonfigurowałem to tak aby każdy plik graficzny który przechodzi przez cache był obracany do góry nogami. Wtedy do dopiero fajnie wyglądał internet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz przez wszędobylskie https taki pomysł nie przejdzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: Była też kiedyś tak w 2015 taka apka na telefon, csploit, która umożliwiała ataki MiTM za pomocą zrootowanego telefonu. Dobre jaja z tym były na szkolnym wifi. Nauczycielka niemieckiego robi prezentację na rzutniku i szuka filmu na yt. No to ja cyk csploit i żeby zamieniało każdy link yt na link do rickrolla albo wszystkie obrazki na trollface bądź podmiana liter ż na rz, ó na u itp ( ͡