Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krucjan: Tylko też w tym przypadku powstaje inny problem. Taki kierowca stojący tam na polu martwym chcąc jechać dalej prosto i na skrzyżowaniu w prawo włącza się de facto do ruchu i musi puścić kierowców z lewego, którzy chcą zmienić pas na prawy. A w praktyce pewnie tego nie robią (nie puszczają) tylko jadą śmiało prosto myśląc, że są na pierwszeństwie bo jadą przy prawej krawędzi jezdni ich wytworzonym prawym
Krupier - @krucjan: Tylko też w tym przypadku powstaje inny problem. Taki kierowca st...

źródło: comment_1619866705hgxhBJe7Sr8ViZLSZ7LrC3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: czy jeżeli jadąc ów ścieżką rowerową urwę komuś lusterko to będzie wina moja czy stojącego debila na ścieżce?

@tomek_27:

Jeśli zrobisz to umyślnie to twoja, jeśli nieumyślnie to w mojej opinii nieprawidłowo jadącego samochodu.
  • Odpowiedz
@kicek3d: Kierowcy ze zdjęcia to debile które bawią sie w regulowanie ruchu poprzez łamanie przepisów ale jak patrze na ten obszar wyłączony z ruchu to musze przyznać że robił to taki sam debil xD
  • Odpowiedz
@Krupier no ma i gdzie tu ten wielki problem? Ja jak tam jeżdżę to dokładnie tak jak zaznaczyłeś zmieniam pas ruchu na prawy i nie miałem nigdy problemu, żeby ktoś mnie nie wpuścił. A nawet jak jedna czy druga osoba mi nie ustąpi pierwszeństwa to co z tego? No wymusił i co?
Jest wiele innych kiepsko oznaczonych miejsc, bądź takich gdzie kierowcy jeżdżą na czuja albo na pamięć i wymuszają pierwszeństwo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krucjan: napisałem w czym jest problem - kierowcy jadący nieprawidłowo nie będą wpuszczać chcących zmienić pas i istnieje duże ryzyko kolizji, która przyczyni się do jeszcze większego zatoru.
  • Odpowiedz
@Krupier napisałem ci że ja tam jeżdżę i wpuszczają, mówisz że istnieje duże ryzyko kolizji, więc pewnie było ich już tam sporo, skoro remont trwa już 4 miesiące?
  • Odpowiedz
@Krupier: teraz dobrze robio, bo zmniejszajo korki, ale jak są normalnie przeznaczone dwa pasy dla kierowców to się będą szeryfy debile blokować, bo hurr durr nie bedziesz jechac drugim pasem i się potem wpychać do uczciwie stojących xDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier napisałem ci że ja tam jeżdżę i wpuszczają, mówisz że istnieje duże ryzyko kolizji, więc pewnie było ich już tam sporo, skoro remont trwa już 4 miesiące?

@krucjan:

Nie śledzę historii kolizji w mieście. Jeśli było mało lub wcale to oznacza, że nigdy nie będzie, tak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: teraz dobrze robio, bo zmniejszajo korki, ale jak są normalnie przeznaczone dwa pasy dla kierowców to się będą szeryfy debile blokować, bo hurr durr nie bedziesz jechac drugim pasem i się potem wpychać do uczciwie stojących xDDDDDDDDD

@Fishuur:

Ty, o tym nie pomyślałem, dobre. XD
  • Odpowiedz
ja nie mam do nikogo pretensji, nawet jak środkiem ulicy będzie jechał rowerzysta to go po prostu sobie wyprzedzę i życie toczy się dalej


@krucjan: popieram jak najbardziej i sam z resztą mam podobne podejście, trochę tylko triggerują mnie takie teksty, bo coraz częściej widzę takie podejście jak chociażby na screenach @Krupier - wszyscy muszą przestrzegać przepisów tylko kierowcy osobówek mają immunited i dla nich przepisy to sugestia
  • Odpowiedz
@Krupier to ci powiem - nie było wcale. Nie oznacza to, że nigdy nie będzie - może być, tak samo jak i w każdym innym miejscu. Oznacza to jednak, że skoro przez 4 miesiące utrudnień ruchu w tym miejscu nie doszło jeszcze do żadnej kolizji, to twoja sugestia, że jest to miejsce szczególnie narażone na wypadki, jest błędna.
  • Odpowiedz
Ekologia w skrócie. Zróbmy z dwóch pasów jeden i ścieżkę rowerową. Efekt: auta stoją w korku powodując spaliny a na ścieżce rowerowej jeden rowerzysta na 10 minut.
  • Odpowiedz