Wpis z mikrobloga

@kontrowersje: mieszkam niedaleko, tam zawsze była długa prosta na której można było przycisnąć (a z 10 lat temu nawet tych latarni w którą kiwik wydzwonił nie było, czasem ktoś lądował w polu np moja siostra xD). Teraz, od paru tygodni zrobili tam widoczny na drugim zdjęciu ostry łuk w związku z robotami przy budowie obwodnicy, do tego przejeżdżają tam ciągle ciężkie sprzęty raz w jedną, raz w drugą stronę więc na
@Odczuwam_Dysonans: o proszę, dostałem nawet nagranie jak kumpela to mijała xD
@Mave: no niestety, nieraz tamtędy chodziłem jeszcze w szkole średniej od autobusu naście lat temu i chodnika czy nawet pobocza z prawdziwego zdarzenia jak nie było tak nie ma, z drugiej strony jest tak samo ¯\_(ツ)_/¯ ale to pewnie kwestia że tam raczej dookoła są prywatne pola, a poza tym to ostatni Krakowski kilometr i na tej samej ulicy
To agresywny, szukający bójki słup będący pod wpływem alkoholu i narkotyków nie posiadający na sobie żadnych elementów odblaskowych nagle i gwałtownie wtargnął na jezdnię, poza wyznaczonym przejściem dla pieszych i słupów, tuż przed nadjeżdżający samochód. Młody i odpowiedzialny kierowca, posiadający przecież prawo jazdy które gwarantuje znajomość i obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jadąc bezpieczną na tym prostym odcinku drogi prędkością 130 km/h samochodem w doskonałym stanie technicznym nie miał żadnych szans aby
@rolnik_wykopowy: To jest bardziej skomplikowany temat czy drzewa powinny być czy nie ale mimo wszystko słupy przy drodze są zwykle trochę bardziej pożyteczne niż drzewa bo np. podtrzymują źródła światła, a nie cienia. Ten ze zdjęcia akurat mógłby zostać zlikwidowany, a kable wkopane tylko ktoś musiałby za to zapłacić.
nie cienia


@slammeri: Ten cień drzew powoduje, że asfalt, jak i sam samochód się tak nie nagrzewa, co poprawia komfort jazdy. Drzewa redukują zapylenie w okolicach jezdni. Wchłaniają CO2. Mają mnóstwo pożytecznych właściwości, no ale dla wykopków są złe, bo jakiś promil osób w tym kraju rozsmaruje się na drzewie. W większości z własnej winy. Co ciekawe, tym samyk wykopkom przeszkadza wycinka w lesie gospodarczym.