Wpis z mikrobloga

Rozdajo i pytanie do tych, którzy studiowali albo studiują: Czy wybrałbyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

Warunki #rozdajo:

1. Daj plusa (warunek obowiązkowy)
2. Zagłosuj w ankiecie (przydałoby się)

Wylosowana osoba będzie miała do wyboru w ramach 50 zł: kurs na udemy albo dowolną książkę.

Losowanie w niedzielę.

PS. Może dołożę drugą taką samą nagrodę jeżeli ktoś napisze co studiował i dlaczego jest zadowolony albo niezadowolony albo nie wie xD W przypadku kilku ciekawych opisów będzie losowanie

#studia #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza

Czy wybrałbyś/wybrałabyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

  • TAK 34.8% (1283)
  • NIE 41.1% (1517)
  • NIE WIEM 6.6% (244)
  • Ten sam ale studiowałbym jeszcze drugi 4.8% (176)
  • Nie poszedłbym/poszłabym na studia w ogóle 12.7% (468)

Oddanych głosów: 3688

  • 114
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cieliczka:
Ciężkie pytanie. Studiowałem logistykę i drugi raz bym raczej nie wybrał tego kierunku ale czy na zmianie bardziej bym zyskał czy stracił to ciężko powiedzieć. Wiązałoby się to od razu pewnie ze studiowaniem na innej uczelni, z innymi ludźmi, może w innym mieście. Nie sposób określić jak by się to potoczyło w takim przypadku.
Dlatego wychodzę z założenia że nie ma co żałować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fottiti: Pytam bo miałem kontakt z Wrocławiem i Częstochową i jest między nimi przepaść. Tak czy siak, z inżyniera biomedycznego jestem chociaż inżynierem, ale od wielu lat zadaje sobie pytanie: Co ja #!$%@? wtedy myślałem :)
@phty: ja studiowałem we wro i był burdel na kółkach, większość ludzi po tym kończyła jako przedstawiciele medyczni więc XD, ale to było 10 lat temu, może coś się zmieniło
@cieliczka: Skończyłam logistykę i jestem bardzo zadowolona. W moim przypadku może to wynikać z faktu, ze mnie to interesowało, w pracy robię to co lubię. Dla mnie również dużym plusem tych studiów był fakt, że są to studia przyszlosciowe, zawsze będziemy coś transportować i magazynować w taki czy inny sposob.

@sabuliga Ja logistykę polecam, gdybys miał jakieś pytania to zapraszam na priv
@cieliczka: Tak, jestem zadowolony i wybrałbym drugi raz ten sam kierunek i nawet tą samą uczelnię. Ale żeby nie było tak dobrze to zdarzają się prowadzący którzy gnoją studenciaków tak po prostu bez powodu, albo tacy którzy chociaż są w porządku to nie potrafią nic wytłumaczyć ani czegoś nauczyć. Jest jednak sporo pasjonatów ( ʖ̯) Sama praca po studiach też jest super i w dodatku
@cieliczka: Ja jestem mega zadowlony z mojego kierunku tylko jeden myk mnie irytuje ze po 3 latach jest licencjat a nie inżynierka ale no dupa tam i tak zrobię magistra pewnie hah. Mam elementy informatyki która mnie interesuje i mam elementy ekonomii to tez mnie interesuje dlatego jestem mega zadowolony, bo na zwykłej informatyce nie miał bym nic o biznesie. Siedzę od paru lat w samorozwoju, dlatego przydała by mi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak będziesz ogarniać to pieniądze przyjdą.

@PositiveRate: tak można powiedzieć o każdym zawodzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) a nie wiem czy warto przetrwać 5,5 roku mordęgi jaką są te studia, a potem po nich ogarniać co się da, żeby cokolwiek umieć i być coś wartym na rynku pracy. Da się dobrnąć do jako takiego poziomu życia, ale jakim kosztem... Raczej nie bez powodu tak dużo lekarzy weterynarii
@cieliczka: Angielski w biznesie (ekonomia prowadzona w j.angielskim)
Tak, poszedłbym jeszcze raz.
Fajne wielokierunkowe wykształcenie (porządny język w praktycznym ujęciu, finanse, a nawet informatyka).
No i żonkę tam poznałem. Argument nie do przebicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cieliczka: Fizjoterapia, obecnie ukończony licencjat z prawem wykonywania zawodu, magisterka w trakcie. Nie poszłabym chyba drugi raz na te studia. To jak ten kraj pluje w twarz fizjoterapeutom po studiach jest niewyobrażalne. Jedyna opcja na dorobienie się czegokolwiek to własny gabinet. Jako licencjat muszę mieć 6 lat doświadczenia zawodowego, żeby przyjąć pacjenta z ulicy. Jako magister już tylko trzy lata. Uważam osobiście, że to za długo i mocno krępuje ręce. Zarobki
@cieliczka: ekonomia. kierunek idealny. połowa przedmiotów bardziej społeczna dająca ogólne ogarnięcie naukowe i dla mnie ciekawe ze względów polityczno, socjologiczno, historyczno, wiedzy o świecie. druga połowa bardziej "techniczna" tj. narzędzia informatyczne i podstawy programowania czy tam analizy danych. dodatkowy bonus: w dowolnym korpo praca od ręki (co nie znaczy że chciałbym taką pracę). dodatkowo dobra baza pod dalsze studia.