Wpis z mikrobloga

Na pewno mamy tu ekspertów od drzew. Czy to jest pień drzewa, który jest zmurszały i nadaje się do wycinki? Wczoraj w Parku Śląskim szoku doświadczyłem jak zobaczyłem całą alejkę wyciętych drzew. Wszystkie pienie wyglądają na zdrowe, ale ja się nie znam. W sieci przeczytałem powód wycinki – właśnie zły stan drzew. Ktoś coś?

#chorzow #slask #parkslaski #drzewa #przyroda
AvantaR - Na pewno mamy tu ekspertów od drzew. Czy to jest pień drzewa, który jest zm...

źródło: comment_1619683256xasNpI8WwYT5s2TV7MffWr.jpg

Pobierz
  • 29
@AvantaR: ależ oczywiście, każde drzewo dobrze posmarowane złotem może być wycięte. Teraz tylko ładna kostka brukowa od pana Andrzeja za 300% wartości, jakieś ładne oświetlenie od Mietka i włodarze będą zadowoleni. Do tego przy temperaturze 35C można sprzedawać tam lody i klimatyzatory :D
@AvantaR: Może to będzie dla wielu szokiem, ale drzewa też mają swój wiek graniczny po którym umierają. A z nasadzeń dzisiejszych skorzysta już pokolenie za 25 lat. Nie wiem ile wypadków, wiem, że u nas po każdej wichurze gałęzie topoli latają po okolicy, mi raz na przednia szybę jedna sie #!$%@?ła. Raz byłem świadkiem, jak dosć duży konar zleciał centralnie na chodnik i ulicę, musiała wtedy straż ciąć bo nie dało
Może to będzie dla wielu szokiem, ale drzewa też mają swój wiek graniczny po którym umierają.


@syfanalny: Dobrze to wiem, ale no te pnie nie wyglądają jakby umierały. Ale skoro faktycznie jest taka krucha to rozumiem. Jednak widok co najmniej przerażający.
@AvantaR: nawet jeśli wiki poda że dłoń to ręka - mam to w dupie. Ręka to ręka, dłoń to dłoń, pień to pień, a karpa to karpa. A pniak to pniak. Karpa to pniak i korzenie. Czyli to co na zdjęciu.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem.
"Wzdłuż promenady im. gen. Jerzego Ziętka pojawi się 100 nowych drzew o wysokości około czterech metrów - dodaje rzeczniczka. - Nasadzone drzewa będą odpowiednio zabezpieczone. Wysiane zostaną trawniki oraz zamontowane ekrany zapobiegające przerastaniu korzeni. Całość prac powinna zakończyć się w połowie czerwca - zapowiada."
@broqul: Tak widziałem, ale chciałem zapytać wykopowych ekspertów, bo w tym kraju czego by nie cieli, to zawsze jest podawany powód "zagrażają człowiekowi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AvantaR: btw. widziałeś jak wygląda asfalt od strony deptaka? korzenie wszystko wybrzuszyły, więc chyba warto zapobiec takiej sytuacji na nowo powstałej ścieżce rowerowo/rolkarskiej (chociaż z drugiej strony ładny byłby tam pumptrack ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@AvantaR: btw. widziałeś jak wygląda asfalt od strony deptaka? korzenie wszystko wybrzuszyły, więc chyba warto zapobiec takiej sytuacji na nowo powstałej ścieżce rowerowo/rolkarskiej (chociaż z drugiej strony ładny byłby tam pumptrack ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@broqul: A to jakaś nowa ścieżka tam ma powstać? Ogólnie teraz pół parku rozkopanego. No, ale fajnie, że w końcu coś tam się dzieje, bo potencjał jest ogromny, a niektóre