Wpis z mikrobloga

Ale mięso jest pokarmem dla wszystkich zdrowych ludzi. I to nie kwestia stosunku do mięsa, to fakt naukowy, taka oczywista prawda.


@Flypho: faktem jest że człowiek fizycznie może jeść mięso. Tylko co z tego? Człowiek to nie maszyna, tylko ma przemyślenia, postępuje według jakichś tam zasad moralnych. Jeśli czyjeś zasady mówią że zabijanie zwierząt jest złe, to nie będzie czuł się dobrze jedząc ich mięso.

Generalnie chcesz mi udowodnić argumentami
  • Odpowiedz
@pablooooo: Część mojej rodziny jest związana zawodowo z hotelarstwem i gastro. Sporo odwiedzających Polskę Arabów i Żydów nie ma problemów z jedzeniem wieprzowiny, a Hindusów z jedzeniem wołowiny. Wzrok ich bogów widocznie nie sięga tak daleko.
  • Odpowiedz
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany.. ;-)

Gdyby tylko człowiek nie był najgroźniejszym i najniebezpieczniejszym drapieżnikiem na Ziemi... ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@ruok:

Tylko co z tego? Człowiek to nie maszyna, tylko ma przemyślenia, postępuje według jakichś tam zasad moralnych. Jeśli czyjeś zasady mówią że zabijanie zwierząt jest złe, to nie będzie
  • Odpowiedz
@Flypho: dla mnie spowodowanie podstępem, lub przez przypadek by człowiek "coś zrobił" wbrew swoim zasadom moralnym to krzywda dla tego człowieka. Coś na zasadzie gdy po pijaku ktoś również po pijaku ci wkłada język do mordy. Krzywda żadna się nie stała w twoim rozumieniu.
  • Odpowiedz
Coś na zasadzie gdy po pijaku ktoś również po pijaku ci wkłada język do mordy. Krzywda żadna się nie stała w twoim rozumieniu.

W ogóle nie coś na tej zasadzie, bo to ona sobie wsadziła tę bułę do gęby.
@PochodnaFunkcji:
  • Odpowiedz
Normalni ludzie tak się wg ciebie zachowują?


@Flypho: tak, normalni ludzie ostrzegają innych przed dostawaniem dań innych niż zamówili jeśli restauracja ma z tym problem.
  • Odpowiedz
tak, normalni ludzie ostrzegają innych przed dostawaniem dań innych niż zamówili jeśli restauracja ma z tym problem.


@aarahon:
Czyli przed każdą restauracją? Odezwij się, jeśli znajdziesz jakąkolwiek restaurację, która chociaż raz nie pomyliła zamówienia. xD
  • Odpowiedz
@Adrian090298: no ale to jest zupełnie inny przypadek. mówimy o niszczeniu mniej więcej jednego akra (~0.4 ha) na SEKUNDĘ na całym świecie, m.in. w lasach tropikalnych, które są płucami Ziemi. to są lasy wykupywane, najczęściej pod stołem, od państw, żeby zakładać tam hodowle zwierząt. to przyczynia się do większej emisji gazów cieplarnianych (przez zwierzęta i cały proces) z jednoczesnym gorszym "radzeniem sobie" planety z nagrzewaniem przez zmniejszanie powierzchni lasów. nie
  • Odpowiedz
Więc nie, nie przed każdą restauracją tylko przed tymi które mają z tym problem.


@aarahon:
Wszystkie mają z tym problem, we wszystkich pracują ludzie.
  • Odpowiedz
@terazpolskanow:

Śmieje się z Julki. Ale sam bym się #!$%@?ł gdybym zamiast mięsnego burgera dostał jakiegoś wege


Porównanie nie jest do końca adekwatne bo mięsożerca warzywo zje, odwrotnie - nie ma mowy. Więc laska dostała coś dla niej niejadalnego a nie tylko niezgodnego z zamówieniem. Z czego tu się śmiać to nie wiem, może ktoś wie.
  • Odpowiedz
@alcherix_1: normalni ludzie nie czepiają się diety innych oraz nie podniecają się bo inny człowiek zjadł coś jego zdaniem obrzydliwego, czego w zamówionym daniu miało nie być. Także na pewno nie dla ciebie.
  • Odpowiedz