Wpis z mikrobloga

Które koła z Daveo najbardziej opłaca się kupić zamiast Mavic Aksium, które sprzedam? Chciałbym zwykłe aluminiowe na hamulce szczękowe Shimano 105 do szosy. Mają być proste w serwisowaniu/centrowaniu, a nie jak Mavic. Chyba, że lepiej zajechać do końca Aksiumy (mają ok. 4k km) i dopiero wtedy kupić jakieś DT Swissy? Ważę około 70 kg.
#szosa #rower #rowery #daveo #kolarstwo
  • 13
@n_____S: ja posiadam od Daveo taki zestaw:

Piasty Novatec A291SB i F482sb 28/32h

Obręcze DT R460

Szprychy DT Competition race

waga około 1550gramów


Wazę dużo więcej bo w okolicach 83-84 kg i koła działają. Po sezonie zaniosłem tylne do centrowania bo jedna szprycha była luźna. Podejrzewam że to przez kilkanaście dużych dziur w jakie wjechałem.

Po centrowaniu kompletnie nic z kołami się złego nie dzieje.
@kubraczek: dokładnie to o czym piszesz zrobiło mi się w tylnym kole, w serwisie powiedzieli że jest to nienaprawialne i w zasadzie zostaje mi albo wymiana całej piasty albo dorobienie (we własnym zakresie) tulei o grubości ok 1-1.5mm żeby weszła na oś piasty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n_____S: tak z ciekawości zapytam: jak jeździsz że Aksiumy po 4k km chcesz zmieniać bo trzeba je serwisować? Sam ważę tyle samo i przejechałem na nich 20k km do dziś. W tym czasie raz tylne koło było w serwisie do centrowania, a wczoraj pierwszy raz rozebrałem piasty i bębenek do czyszczenia i dołożenia smaru do łożysk. Wiem że te koła to pewnego rodzaju shit w ładnym opakowaniu Mavica ale jak dla