Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: przy jakiej specjalizacji wywieszenie tej kartki miałoby sens?


Przy każdej specjalizacji jeśli są to planowe wizyty. W 98% planowych porad specjalistycznych przesunięcie wizyty o tydzień nie zmieni absolutnie nic. I tu nie chodzi o pandemię tylko o podstawową #!$%@? odpowiedzialność, żeby nie pozarażać personelu i innych pacjentów jak się jest przeziębionym. Ja #!$%@?ę, że trzeba takie rzeczy tłumaczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@noid: pandemia to chyba pierwszy kontakt z lekarzami dla niektórych wykopków XD Serio cię dziwi taka kartka? Normalny człowiek jak ma zaplanowana wizytę i się rozchoruje to ja przekłada w miarę możliwości. Nie mówiąc że choroba wpływa na różne wyniki, więc taka wizyta u niektórych pacjentów w ogóle może być bez sensu.
dentysta, rehabilitacja po złamaniach, okulista, cała medycyna estetyczna. No masa różnych specjalizacji może wywiesić taką kartkę i nie powinno to nikogo dziwić.


@spinel: Co więcej - nie każdy lekarz zajmuje się leczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noid: Radiologia na przyklad - kontrola czegos znanego co niekoniecznie jest patologią, np kontrola sonograficzna jakiejs zmiany w watrobie czy cokolwiek innego co w zadnym razie nie jest pilne. Teraz to juz mamy to w powazaniu bo cały oddział zaszczepiony, ale jakby sie covid u nas wczesniej rozniósł to cały szpital bez diagnostyki obrazowej leży i płacze, szczególnie że jesteśmy też ponadregionalnym centrum traumatologii i robimy tez cala mase diagnostyki onkologicznej,
@noid: a co w tym dziwnego? U mnie osobnie jest przychodnia dla ludzi zdrowych i chorych. Ten sam budynek, osobne wejścia z różnych stron. W jednej części przyjmują ludzi chorych zarażających, w drugiej z urazami. Po co osoba kichająca, kaszląca ma siedzieć razem z ludźmi, którzy skręcili nogę? Wiadomo, że są sytuacje wyjątkowe, to wtedy nie ma problemu, że kaszlak ma zakładany gips.