Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od ponad roku choruje na nerwicę, pierwsze objawy lęku jak i somatyczne pojawiły się po mocnym stresie po wypadku mojego ojca - wcześniej wszystko było ok, wydaje mi się że tak mocny stres spowodował że zachorowałem na nerwicę, od tamtego momentu stres towarzyszy mi dzień w dzień. Mnóstwo objawów somatycznych, po czasie doszły ataki paniki, wylądowałem w szpitalu, potem dużo badań, kardiolog i inne... Wszystko ok. Proszę mi nie pisać o tarczycy, o jakiś chorobach, bo badałem wszystko i konsultowałem z lekarzem... Już zwykła ashwagandha spowodowala wycofanie się kilku objawów somatycznych, ale przestała dzialac i objawy powrocily. Tak samo jak uczucie szczęścia, wygranej np. po zdanym egzaminie na studiach powoduje u mnie zanik nerwicy na dwa dni. Postanowiłem się udać do psychiatry, bo przez stres nie mogę skupić się np. na egzaminie na studiach, jestem rozkojarzony, pocą mi się ręce... Lekarz przepisał mi #escitalopram oraz Afobam zapobiegawczo, ale tego drugiego nie tykam nawet, poza tym ataków paniki już nie mam. Miałem trud z wzięciem tabletek, ponieważ wiadomo jak działaja, wyplaszczaja uczucia, a na dodatek mogą powodować dysfunkcje seksualne, nawet trwałe. Już po dwóch tabletkach moja sfera seksualna legła w gruzach, że względu że mój penis stał się całkowicie niewrażliwy, mogę to porównać do znieczulenia, jakby ktoś wbił mi igłę w pienisa, miałem kiedyś usuwany pieprzyk i dokładnie jest to same uczucie. Odstawiłem esci po dwóch dniach bo się wystraszyłem. Odczucia w sferze seksualnej wróciły po kilku dniach. Już nie wiem co mam robić, już nie mam siły z tą nerwica, jestem ciągle pobudzony, nie mogę się skoncentrować, nawet podczas pisania tego tekstu boli mnie głowa... Boje się że dostanę PSSD albo czegokolwiek innego, jak dla mnie te leki to syf. Czy nie ma jakiś innych sposobów na wyleczenie tego syfu czyli nerwicy które utrudnia normalne funkcjonowanie? Może sami z nerwicy jakimiś własnymi sposobami? #depresja #nerwica #antydepresanty #ssri #snri #leki #psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6086c059df02be000aefebd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: biorę dokładnie ten sam lek, na początku miałam skutki uboczne takie jak brak apetytu, mniejsze libido, ale po czasie mi przeszło. Ogólnie leki mają Cię wyciszyć abyś mógł przejść przez terapie, popatrzeć na swoje życie z pewnego dystansu. Mi te leki pomogły, w porównywaniu do tego jak żyłam wcześniej, jest ogromna różnica. Znam też osobę, która bierze ten lek przy nerwicy i tez mówi, że jest o wiele lepiej, oczywiście