Wpis z mikrobloga

@Exenex: Wtrącę : na wykresie masz PS4 jako - , PS4 FAT, SLIM, PRO , PS5. Pomyśl: LAST GEN, wytnij zostaw PS5, przeanalizuj rynek sprzedaży GRY USA i EUROPA, dodaj że w USA PS5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Możesz oszacować że LAST GEN to kilka ( zapewne mniej niż 10 % ) całej sprzedaży nakładu gry oznaczonej na wykresie PS4

TAK last GEN to nisza rynkowa....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Exenex: Wtrącę : na wykresie masz PS4 jako - , PS4 FAT, SLIM, PRO , PS5. Pomyśl: LAST GEN, wytnij zostaw PS5, przeanalizuj rynek sprzedaży GRY USA i EUROPA, dodaj że w USA PS5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Możesz oszacować że LAST GEN to kilka ( zapewne mniej niż 10 % ) całej sprzedaży nakładu gry oznaczonej na wykresie PS4


TAK last GEN to nisza rynkowa....

@cin123654: jakby tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cin123654: porównaj sobie łebku ile ps5 jest w obrocie, a ile PS4 xD

PS5 to się nie da do dziś kupić w normalnej cenie, a co dopiero na premierę cybera

@Kosmox30: ale on widział jak na premierę CP kurier do sąsiada wnosił zestaw CP+PS5 więc można normalnie kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Exenex: XBOX ! czytaj ze zrozumieniem

@Pawcio_cukierek: @Kosmox30: https://www.gry-online.pl/hardware/ps5-notuje-najlepszy-wynik-sprzedazy-w-historii-na-rynku-usa/zb1f9fe

USA sprzedaje PS5 jak bułeczki, CDP podał ilość sprzedanych kopii gry w USA

45 % konsol to - PS4 FAT/SLIM/PRO, PS5, XBOX One/S, X, Series S i X - oszacuj ile może być na starą generację na podstawie sprzedaży nowych konsol w USA, podsumuj LAST GEN to niższa sprzedaży tej gry.... nic by się wielkiego nie stało jakby nie wydali
@Exenex: Śmiejesz się z tego co powiedziałem, a nie analizujesz danych - sam fakt że w konsole wrzucili wszystko do jednego wora, a ja wspominam o pastach. A całość tyczyłą się jakiego wpisu że PASTY to potencjalnie 150 mln klientów - a tu dupa... okazało się być niszą na rynku sprzedaży CP
@cin123654: Sam mówisz, że nie mamy dokładnego rozgraniczenia na last geny i next geny to skąd wiesz, że lasty to nisza? Moim zdaniem to na nie poszło więcej z "konsolowej" puli, bo więcej osób last geny ma (nie każdy zrobił upgrade), a nawet jeśli uznamy, że sprzedaż na konsole starej generacji jest niska to jest to spowodowane tym, że gra na nie jest strasznie źle zrobiona.
@Exenex: Czasami postaraj się przeanalizować co piszę, widzisz nawet przekręcasz moje słowa: pisałem że kurier do bloku przyniósł XBOXA SX z CP, a ty zmieniasz że PS5 - ale masz temat do śmieszkowania

A cała analiza to finał: NIC złego by się nie stało jakby pasty sobie odpuścili, bo okazały się niszą w sprzedaży gry od CDP
@Nihas: Szacunek, na podstawie chociażby danych CDP o sprzedaży gry w USA i sprzedaży nowych konsol w USA. To największy rynek.

Niższa bo ile lasty mogły stanowić 10-15 % nakładu ? Niech będzie nawet 2 mln szt. Nie wypuszczasz gry na PAST, nie ma gówno burzy że PASTY źle chodzą, gra dobrze sprzedaje się na Nexty, różnica 2 mln nie sprzedanych egzemplarzy na PAST się niweluje, a pewnie nawet jest więcej