Wpis z mikrobloga

Wykazałem sie dzisiaj nadludzką asertywnością i poprosiłem psychiatrę o to aby studentka czy kim ona sobie tam była wyszła, bo nie mogę rozmawiać w takich warunkach i wolałbym face to face. Nie wiem czy to roszczeniowa postawa (chodzę na nfz) ale ciężko mi się otworzyć nawet w cztery oczy (w sumie i tak tego nigdy nie zrobiłem) a co dopiero kiedy obok siedzi jakaś p0lka.
#przegryw #psychiatria #depresja
  • 35
@abuk220 i tak nie ma sensu, nie traktuje tego jako terapii a jako coś koniecznego do przetrwania w tym momencie, nie myślę w ogóle o przyszłości bo tak naprawdę to ona dla mnie nie istnieje. Akurat to było pierwsze spotkanie od roku bo przestałem do niego chodzić i chciałem jakoś przedstawić sytuację. I tak mi nie wyszło tak jak chciałem.
@Ich_bin_da: najlepiej isc do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie (w sumie to wydaje mi się, że nie ma innej opcji w przypadku wizyty na nfz), potem znaleźć poradnie i się umówić na termin (nie będzie to termin za tydzień, może nawet nie być za miesiąc). Zaletą jest to, że nie dość ze nie płacisz za wizytę, to w dodatku masz 70% znizki na leki.
@milkas98: Nie interpretuj tego jako roszczeniowa postawa. Masz pełne prawo do prywatności, terapia i konsultacje z psychiatrą to psychicznie intymne zdarzenie i jeżeli nie czujesz się komfortowo z tym, żeby w trakcie spotkania znajdowała się w pomieszczeniu jeszcze inna osoba, masz do tego pełne prawo i jak najbardziej powinieneś to zakomunikować.

Żaden psycholog lub psychiatra, który jest kompetentny, nie zinterpretuje tego w negatywny sposób. Należą ci się słowa uznania jeśli to
@milkas98: Ja kiedyś nie pamiętam już w jakiej sprawie poszedłem do swojej lekarki, otwieram drzwi - i cyk: lekarka i pięcioro studentów i ona (lekarka) mówi : "proszę proszę państwo obserwują i się uczą" to #!$%@?łem się, powiedziałem, że nie jestem zwierzęciem w zoo i #!$%@?łem drzwiami, że tynk odpadł przy futrynie. Głupia #!$%@? zmarnowała tylko mój czas.
@milkas98: Lekko zszokowany jestem że w psychiatrii również może być obserwator student, skoro to jednak w cholerę intymne i opierające się na poufności, zaufaniu i prywatności, kwestie ( _) Tym bardziej, że pacjent może właśnie nie być w stanie poprosić o to aby nikogo nie było. Dobrze zrobileś, gratulacje.