Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 55
140 588 + 40 = 140 628

Wraz z różowym chcieliśmy skoczyć w #krakow na Zabłocie do jednej skrytki geocachingowej - z Bronowich miało być razem w tę i z powrotem niecałe 20km. Na szczęście humory i pogoda dopisały, więc stwierdziliśmy, że skoczymy jeszcze na Kopiec Wandy - dla widoków i kolejnej skrytki.

I to była super przejażdżka i super odkrycie! Mieszkam w Krakowie od 9 lat, a nie wiedziałem, że po Bulwarach na Dąbiu są jeszcze kolejne, oznaczone jako Ścieżka Rowerowa Mogiła - Plaza. Coś cudownego! Przyjemna ścieżka, mało ludzi, dzikie sielskie tereny w granicach Krakowa! Potem GPS prowadził nas do Lasu Mogilskiego (mega uroczy las, z asfaltową ścieżką), a potem dojechaliśmy na Kopiec Wandy.

Wyszło 40km, może to mało dla wyjadaczy. Ale wstawiam ten wpis, by zachęcić Mirków z Krakowa, do przejażdżki wyżej wspomnianym bulwarem i lasem. A Mirkom z tagu #geocaching polecam wyżej wspomniane kesze (Zabłocie oraz Kopiec Wandy)

#rowerowyrownik #rower

Skrypt | Statystyki
Pobierz SuperStefan - 140 588 + 40 = 140 628

Wraz z różowym chcieliśmy skoczyć w #krakow na ...
źródło: comment_1619392698DnCzDh5sByLa2WPOgcDItW.jpg
  • 17
Tutaj te tabliczki z rowerem tylko oznaczenie szlaku pewnie, a zakaz dot. kawałka szlaku.


@dybligliniaczek: tam jest bardzo wąskie przejście pod mostem. Większość ludzi przejeżdża tam z rigiczem z tempem piechura, ale czasem jakiś agent wjedzie tam na pełnej. Jest nisko (można przywalić łbem w strop), wąsko, nie widać. Sporo ludzi spaceruje, ogólnie słabe miejsce.
@SuperStefan: Nie do końca wiem co to ten geocaching, ale wczoraj widziałem jakąś parę co grzebała coś przy drzewie (nie wiem czy wypada tu mówić gdzie dokładnie), chyba w strojach a'la rowerowych i się zastanawiałem co tam można znaleźć w środku weekendu, może to byliście Wy, bo świat jest mały:D
@thepixel: strojów rowerowych jeszcze się nie dorobiliśmy (prócz kasku) - na takie dystanse wystarczą zwykłe dresy z marketu, ale może i to się zmieni :) Ale racja - dwie odwiedzone przez nas skrytki były "drzewne" ;)

A geocaching polecam, bo jest to ogólnie fajna zabawa, a przy okazji pozwala odkryć nowe ciekawe miejscówki ;)
@SuperStefan:
Fajnie, akurat kiedyś tam jechałem, to faktycznie fajna trasa. Jakby ktoś z Krakowa chciałby się rowerem wybrać gdzieś na powiedzmy podobną km albo trochę dłuższą trasę to pisać, nie wiem jakiś Ojców może albo coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)