Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo pisze mature, a co za tym idzie będę miał 4miesiące wolnego. Niestety nie wiem jak to wykorzystać. Myślałem, żeby zrobić książeczkę sanepid i poszukać pracy, ale z drugiej strony jest to zmarnowanie potencjału, gdyż mógłbym przez te 4miesiace siedziec w domu i codziennie przez te 8h uczyc sie programować, co może teraz nie mieć efektów, ale po czasie wyjdzie mi to na pewno na lepsze niz pracowanie za grosze w zawodzie, ktory mi nawet nie da przyjemności. Co wy byście wybrali? Iść do pracy czy poświęcić to na nauke i zaryzykowac, że mi sie uda?
#programista15k #programowanie #nauka #zycie #mirkowyznania #porady #trudnewybory #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6085b52fdf02be000aefea0d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: choć to niedydaktyczne niewychowawcze i trochę źle może o mnie świadczy, ale ja po maturze po prostu zrobiłem sobie 4 miesiące wakacji, takich zwykłych w domu, czasem jakiś wyjazd, ale nic wielkiego w stylu wycieczka na miesiąc czy półtora.
Pamiętaj, że coś takiego jak wakacje Ci się zaraz skończy (jak zaczniesz jeszcze pracę na studiach to wgl) jeszcze parę lat i zostanie tylko wstawianie na wykopie w niedziele wieczur memu
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuj za grosze, ale tam gdzie będziesz kiedyś chciał pracować. Jeśli chcesz mieć restauracje kiedyś to książeczkę sanepidu możesz zrobić. Jeśli to ma być tylko raz na 4 miesiące to tego nie rób. Jeśli kiedyś będziesz chcieć mieć dom może być budowa. Cokolwiek co kiedyś w życiu Ci się przyda. Opcja druga to maksymalizuj zysk nieważne co robiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym poszedł do jakiejś gówno roboty zeby miec swój hajs, zamiast siedzieć przed kompem i grać w minecrafta bym się pouczył jakichs informatycznych technologii (oczywiście jeżeli planujesz w to isc dalej). Szkoda młodości na zawalanie się robota czy nauką. Jeszcze zdążysz zarabiac pieniądze.
@AnonimoweMirkoWyznania: szczerze jeżeli masz iść i męczyć się w pracy za grosze to lepiej spędź ten czas na programowaniu. Ale zrób sobie tak, że pn-pt programujesz sobie w blokach np. 8-12 i potem 16-20 czy jakoś tak. Wyjdź na słońce w ciągu dnia, pociesz się latem ale wykorzystaj czas na naukę. Zaowocuje dużo bardziej niż pójście do marnej roboty.
@AnonimoweMirkoWyznania: I myślisz, ze 4 miesięczna nauka Ci cokolwiek da jak ludzie uczą się latami i to przy projektach (doświadczenie)? :D bo chyba nie sądzisz, że przyjmują jak leci? Brałbym zdecydowanie pracę, ale w obrębie zawodu jaki chcesz wykonywać. Doświadczenie to bezcenna i bardzo poszukiwana rzecz..