Wpis z mikrobloga

@pur3pwnage: Czy dla Etoro da się jakoś wygenerować widok pozycji wraz z zastosowanym kursem NBP D-1 i przeliczeniem do PLN? Liczę sobie właśnie etoro i łączny koszt wydał mi się trochę za niski, zastanawiam się czy poprawnie policzyły się wszystkie waluty, zwłaszcza takie jak GBX. Wkleiłem to do arkusza kalkulacyjnego i mniej więcej googlem przeliczyłem wszystko do USD. Suma kosztów wynosi około 780 usd czyli ~2900 PLN, a kalkulator mówi o
@LiczbaPi: wrzuciłem wersję 20210425v4_BETA gdzie na widoku "Inwestycje" (tam gdzie importują się z eToro) można pokazać ukryte kolumny z kursami średnimi NBP D-1 od daty przeniesienia własności, która w aplikacji jest nazwana "data zaksięgowania" (w przypadku akcji jest to D+2. Dla CFD jest to po prostu data transakcji). Jest to mały haczyk pomijany przez większość osób.
@pur3pwnage: A własnie, zwróciłem na to uwagę - dlaczego data zaksięgowania to d+2? To wynika z jakichś przepisów? Cześć dochodów liczyłem na piechotę w excelu i tam biorę "datę księgowania" z widoku brokera
@pur3pwnage: Zauważyłem też, że etoro w raporcie dla daty końcowej 31-12-2020 wrzuciło mi kilka pozycji które zamknięte były 04-01-2021, pewnie będe musiał to ręcznie usunąć z raportu.
@LiczbaPi:
Art. 17. pod. doch.od osób fizycznych
1ab Przychód określony w ust. 1 pkt 6:
1)z odpłatnego zbycia udziałów (akcji), udziałów w spółdzielni oraz papierów wartościowych powstaje w momencie przeniesienia na nabywcę własności udziałów (akcji), udziałów w spółdzielni oraz papierów wartościowych;

Natomiast D+2 opisany jest w "Systemy rozrachunku papierów wartościowych w Polsce i UE" opublikowany przez NBP i KDPW.
PDF: https://www.nbp.pl/SystemPlatniczy/srpw/srpw.htm
Rozdział 1.1.5 opisuje przenoszenie praw.
To jest jeszcze wersja sprzed