Wpis z mikrobloga

@harpiowata: znam 2 pary wegetarian, oboje chorowicie chudzi, po pracy odpoczynek i siedzenie w domu bo brak sił. Teraz prownaj to do ludzi dobrze sie odżywiających ktorzy jedza zdrowe, zbilansowane posiłk, oni nie potrzebują nic poza odrobiną wiedzy o jedzeniu a żyją co najmniej 2 razy lepszym zyciem
a zresztą, kto powiedział, że to męczenie się? Jestem już sześć lat weganką, nawet na początku się nie "męczyłam", a teraz tym bardziej, kiedy rynek produktów wege jest coraz bardziej nasycony :) a jaka przyjemność z tego, że ma się lepszą cerę, więcej siły do życia, mniej kalorii dziennie i jednocześnie satysfakcję?


@harpiowata: I jesli uwazasz ze sie nie znam na sylwetce i zdrowym jedzeniu, chetnie wyśle ci pare fortek na
@woligater123 znam wielu mięsożerców, m.in. moją mamę, która ma nadwagę i wysoki cholesterol, pomimo tego że pracuje fizycznie w sklepie - więc powinna palić dużo kalorii.
Chorowita, ostatnio dużo chodzi do lekarzy, ma refluks przełyku, po pracy przychodzi do domu i odpoczywa, zresztą jak ma wolne to też często przesiaduje w domu, bo jest zmęczona. Rzadko da się ją wyciągnąć na jakąś aktywność fizyczną.

Ja za to jem zwykle 1200 kcal w
@woligater123: A wiesz, że każda źle prowadzona dieta może być przyczyną spadku formy? Albo można po prostu chorować przewlekle i przez to być osłabionym? Sanyaja król Lehji nie zgodziłby się z Twoimi dowodami anegdotycznymi. @Dolan: Biedronka ma własną markę GoVege, w ofercie garmażeryjnej są burgery z pieczarek i słonecznika albo z buraka. W żaden sposób nie imitują mięsa jak te beyond, ale są smaczne.
Pobierz SweterWPaski - @woligater123: A wiesz, że każda źle prowadzona dieta może być przyczy...
źródło: comment_1619286178RlzZM3Uii3PcuVPX7drloX.jpg
@woligater123: Za to ja znam 17 milionów Polaków którzy mają nadciśnienie. Tu nie trzeba dowodów anegdotycznych, masz twarde dane i są na to źródła

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C77198%2Ceksperci-nawet-17-mln-polakow-moze-miec-nadcisnienie-tetnicze.html

To nie od brokułów xD

Tysiące Polaków, i ludzi na całym świecie umiera na choroby serca, układu krążenia od niezdrowego stylu życia i diety.

Ja sam potrafiłem mieć ciśnienie ponad 130/90, 135/95 teraz nie zwiększając niemalże ruchu, przechodząc na dietę roślinną. ciśnienie potrafiło mi spaść do