Wpis z mikrobloga

z #weszlo

2020 rok – Agnelii wyraża się krytycznie na temat Atalanty Bergamo. Jego zdaniem kluby, które osiągnęły sukces sportowy w danym sezonie, nie powinny z automatu wskakiwać do europejskich pucharów w miejsce drużyn, którym wyjątkowo powinęła się noga, ale historycznie są znaczące. – Mam wielki szacunek dla aktualnych dokonań Atalanty, ale prawda jest taka, że uzyskali dostęp do rozgrywek europejskich na najwyższym poziomie nie mając żadnej historii na poziomie międzynarodowym, jedynie dzięki dobrym występom. To sprawiedliwe czy nie? – pytał Agnelli. – Musimy znaleźć sposób na zbilansowanie tego, ile znaczy wkład klubu w europejską piłkę, a ile jeden dobry sezon.

#pilkanozna #bekazpodludzi #superliga #juventus #seriea #superliga #ligamistrzow
  • 20
@Minieri: A jakie krytyczne decyzje zrobił Agnelli?

Poza tym to z bagna wyciągnął Juve Conte, Agnelli tak przy okazji.


Nie no, sorry bo cię lubię i bardzo szanuje, ale to jedna z najbardziej durnych opinii jakie przeczytałem nt. Juventusu od bardzo dawna. Conte sam się zatrudnił? Wyciągnięcie Paraticiego i Marotty z Sampdorii też było decyzją wspaniałego Antonio, w którego nikt przed trenowaniem Juve nie wierzył? Piłka nożna to nie tylko trener
@realbs: Nie byłoby obecnego Juventusu gdyby nie Conte, od tego zacznijmy. To że zatrudnił go Agnelli to rzecz inna, ale ok, trafił z tym wyborem więc jako tako można mu to zawdzięczyć, chociaż dla mnie to za duże słowo.

A złe decyzje? Sarri, skąpienie na pomoc (to nie tylko Paratici) bo trzeba utrzymać Ronaldo, #!$%@? non stop o pieniądzach, rosnące zadłużenie, #!$%@? o jankesach czy azjatach i dymanie europejskich, głównie włoskich
@Minieri: Obecnego Juventusu by nie było bez Agnelliego, a nie bez Conte. Jedziesz jakimiś śmiesznymi populizmami, kiedy ewidentnie nie śledzisz szczegółowo tego, co w klubie się dzieje.

Sarri? Przecież Agnelli go nie chciał i to wiedza powszechna. Maurizio był pomysłem Paraticiego i Nedveda.

Skąpienie na pomoc (wtf) xD Oczywiście, że to wina późnego Paraticiego, bo to on spina budżet i nim zarządza. To nie jest Anglia, ani PSG, że prezydent klubu
@realbs: I widzisz ty patrzysz biznesowo, ja patrzę sportowo, na tym polega między nami różnica. Sam wczoraj pisałem że Agnelli wyprowadził Juve ponownie na salony ale w pewnym momencie zaczął widzieć tylko zielone dolary a nie zielone boisko. Nie jestem jakimś tam "futbolowym romantykiem", daleko mi od tego, ale chyba sam przyznasz że niektóre jego komentarze czy działania są nastawione jedynie na zysk.

I tak, oczywiście masz rację - nie śledzę
@Minieri: Nie patrzę biznesowo, tylko po prostu wypunktowałem parę rzeczy. Wg. mnie Agnelli raczej pożegna się z Juve (jeśli nie teraz, to do końca tego roku lub przyszłego), ale nie z powodów sportowych, tylko czysto wizerunkowych.

ale w pewnym momencie zaczął widzieć tylko zielone dolary a nie zielone boisko.


Zgoda, ale jaki miał wybór? Bądźmy szczerzy, Serie A się fajnie ogląda w naszym skromnym kręgu, ale ta liga absolutnie nikogo nie
Komentarze jak ten o Atalancie są niefajne, ale tak myśli każdy dyrektor sportowy czy prezydent, czego dowodem jest chociażby to, że tyle klubów się pod Superligą podpisało. Agnelli po prostu nie ukrywa tego pod jakimś śmiesznym kocykiem o nazwie "romantyzm", jak to robią w Anglii.


@realbs: o chłopie, powinieneś rywalizować o tytuł dzbana tygodnia na tym portalu, bo zrównałeś poziom swojej wypowiedzi z tą Agnelliego a to nie było