Wpis z mikrobloga

#arduino #programowanie
Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu małego problemu z operacjami na liczbach w c++
Mam liczbę z zakresu od zera do 0xFFFFFF,
przyjmijmy że będzie to 0x112233 dla ułatwienia,
muszę ją rozbić na segmenty 11, 22 ,33 , (zapis do pamięci gdzie zakres jest 0-255).
Jak to rozwiązać?

Po tym będę musiał to odczytać i przekształcić , poprawcie mnie jeśli się mylę, dla 0x112233 będzie to (11x10000)+(22x100)+33. (x to mnożenie , gwiazdka nie wyświetla się w poście)

Od razu odpowiem dlaczego to wszystko : biblioteka na podstawie wartości HEX ustala wartości RGB dla takowej diody - 0xRRGGBB. Ta forma była dla mnie najwygodniejsza przy pisaniu kodu, jednak w trakcie wyszło, że przyda mi się zapis do pamięci EEPROM , tak by wartości były odtworzone po restarcie arduino (pamięć wcześniej ustawionego koloru), nie chciał bym zmieniać sposobów zapisu RGB teraz, gdy sporo rzeczy jest usystematyzowane właśnie pod HEX
  • 13
@Portier-Harry_Portier: Nie obrabiam jedynie zapis/odczyt , faktycznie to będzie lepsza opcja niż przetwarzanie liczb, nie wiedziałem o takiej możliwości. Wiesz może czy adresy zapisu będą szeregowane tak jak przy EEPROM.write czy to się komplikuje jakoś? EEPROM.update działa czy będzie trzeba sprawdzić wartość z poprzednią i w takim wypadku zapisywać przez put ?