Wpis z mikrobloga

Znalazłem ten motór na OLX. Byłby to mój pierwszy motocykl po zdaniu prawka. Jak się zabrać do zakupu? Mam tam jakieś 200km, czyli trochę dłuższa wyprawa i ewentualny powrót z moto na przyczepce.

Ogarnąć sobie jakiegoś rzeczoznawcę i jeżeli byłoby ok to od razu brać, czy może najpierw pojechać sprawdzić samemu jak się to prezentuje (opierając się na jakichś checklistach z poradników zakupowych) i w razie jakby było wszystko ok to po rzeczoznawcę?

Zakup moto bez jeżdżenia innymi modelami to głupota? W tym mi pasuje silnik widlasty i te światła z tyłu.

#motocykle
  • 15
@brick: Gosc sie dopiero co uczy jezdzic. Juz 2 takich od SV zaczynajacych spotkalem, to jak pojechalismy do Walii to nagle sie okazalo, ze panna na 250 ich odstawia, bo maja pelno w gaciach na zakretach. Co kto woli. Nie moja kasa, nie moje zdrowie.
@qps666: rzeczoznawca to nie, ale jakiś ogarnięty mechanik motocyklowy na pewno pomoże. Możesz z takim pogadać i umówić się po zakupie, że sprawdzi najważniejsze rzeczy, w tym kompresję. To stary motocykl, może być z nim różnie. Możesz też popytać na facebokowym forum fanów SV, może ktoś za litr vodki pomoże. A ocena kogoś kto jeździ takim sprzętem może być istotna.

Moto jak moto, wazne że ci się podoba. A tych co
@emissary: co w niej złego?
@kipowrot: a to juz #!$%@?, prawie 80 kuca ledwo idzie? kolejny z rodziny "poniżej lytra i 150 kuca to nie motur". SV przyspiesza szybciej niz większość aut jakie masz na drogach, darujmy sobie takie gadanie
@emissary: no jak ktoś nie potrafi trzymać manety w zakrętach/powoli odkręcać to kwestia techniki jazdy, a nie moto
oooo dawno nie czytałem wpisu o potężnym hamowaniu silnikiem w SV ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@brick: To akurat prawda, mam DL650 i klocki hamulcowe się nie zużywają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prop: może za wolno jeździsz? Ja mam dużego singla i v-ka przy nim to przyjemność, a klocki się zużywają jakoś.