Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludków, którzy w ostatnim czasie wykańczali mieszkanie w #gdansk - ile trzeba tutaj realnie liczyć za metr wykończenia zwyczajnego mieszkania 50-60m2? Wiadomo, że na cenę składa się wiele innych czynników oprocz metrażu, ale pytanie czy bardziej celować w 1000zl/m2, 1500 czy może 2000? Deweloperzy czasami oferują wykończenia poniżej 1000, trochę to podejrzane.
#budownictwo #wykonczenia
  • 9
@pedopope: Nie wiem na ile Ci to pomoże ale w Kielcach 55m2 wykończyliśmy za około 2600-2700 za metr, z czego około 25% to koszt samej robocizny. W Gdańsku tylko ten koszt podmieniasz bo stawki pewnie wyższe i później dodajesz wyposażenie, a tu już hulaj dusza końca nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pedopope: Jeśli liczysz z meblami i sprzętami, to licz raczej nie licz mniej niż 2000zł/mkw przy takim "zwyczajnym" poziomie wykończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. Jak ja prognozowałem ile będzie mnie kosztowało wykończenie, to zrobiłem sobie wyliczenie, ile to wg mnie będzie kosztowało i dodałem 50%. A ostatecznie kosztowało mnie jeszcze o kolejne 50% więcej (od tej powiększonej sumy XD). Więc przygotuj się, że ile byś nie