Wpis z mikrobloga

Boli mnie, gdy czytam, że o Polsce mówi się chlew obsrany gównem albo państwo z kartonu. Przecież to nasz kawałek ziemi, nasz dom. Nie jest doskonały, ale jaki dom jest?
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yokoetneivvis: przecież polityka nie istnieje od dziś, wiadomo że są tam przekręty i machlojki ale rządy przemijają a państwo zostaje. Czy warto patrzeć na państwo z perspektywy partii rządzącej czy jednak dostrzegać inne jego walory?
  • Odpowiedz
że o Polsce mówi się chlew obsrany gównem albo państwo z kartonu.


@sam_otny: Kraj w sensie góry, lasy, łosie, rzeki kocham, ale państwa, czyli całej tej gównomachiny urzędniczo-politycznej i narodu, który gnoi sam siebie, po prostu nienawidzę, taka prawda.
  • Odpowiedz
@DIO_: Niestety, Polska kocha biurokrację, a definicję administracji jako służącej obywatelowi jeszcze się uczy ;) Ja patrzę na naród z perspektywy codziennej życzliwości, dobroci w takim sklepie nie z twojej.
  • Odpowiedz
W filmie "Szczęśliwego Nowego Jorku" z 1997r postać grana przez Cezarego Pazurę stwierdziła, że w Polsce będzie jak w Stanach ale za 50 lat, pozostaje mieć nadzieję :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sam_otny: tyle że w Polsce też brakuje tej codziennej życzliwości. Polak polakowi wilkiem.
Wiadomo są wyjątki ale np mieszkam od dwóch lat na nowym osiedlu i widząc co tu ludzie na FB na grupie wyprawiają to mam dosyć takich sąsiadów
  • Odpowiedz
@sam_otny: ja np tak do 2015-16 byłem patriotą. Potem, jak zobaczyłem co się dzieje w tym kraju, jak bardzo jest on cofany cywilizacyjnie, cała kultura prawna, polityczna która wypracowaliśmy leci na pysk, a to wszystko w oparciu o ciągłą walkę z wyimaginowanym wrogiem i propagandzie z telewizji publicznej w celu utrzymania władzy - to zacząłem nienawidzić. To też wynika z bezsilności w sumie, i widzę po sobie (jak i ogarniętych
  • Odpowiedz
  • 6
@sam_otny ale wiesz, że Panstwo z kartonu to jest akurat najlepsze co akurat można powiedzieć?

Przez ostatnie x lat nasi pradziadkowie, dziadkowie, babcie ojcowie i wszyscy rodzice walczyli o tej kraj w roznoraki sposób - za każdym razem w specyficzny sposób byli dymani, ot tak by wydymać ale utrzymać przy życiu. My otrzymaliśmy możliwość zobaczenia poprzez internet jak bardzo ta skala dymania jest nadmuchana i jednocześnie, przez właśnie te starsze osoby czujemy że nic nie możemy zmienić, a karton jak był, tak pozostał kartonem. Tworem który istnieje ale tylko na papierze, czy raczej właśnie kartonie.

Ten nasz dom nie jest doskonały ale który jest? Żaden. Tylko u nas wieje patologią.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sam_otny: kiedy w domu mamy syf i b----l to niestety trzeba samemu to ogarnąć i posprzątać, nikt nie zrobi tego za nas. Stan domu zależy od jego mieszkańców
  • Odpowiedz