Wpis z mikrobloga

hej mircy budowlancy majstry od okien. pomocy!
mam do wymiany dwa okna.

1. okno w salonie 140 x 202 cm (wys x szer.)
jak je najlepiej podzielić. teraz było 40/60 ale to tak se wygląda. co lepiej dwa skrzydła i 50/50 czy może 3 skrzydła w podziale 20/40/40?

2. okno na balkon 224 x145 cm (wys x szer) otwierane na zewnątrz. też nie wiem jak je podzielić zeby to miało ręce i nogi. na przesuwne nie mam miejsca. na 1 skrzydło nie ma szans bo przeciez będzie miało ze 120cm i ważyć ponad 100kg. z drugiej strony jak zrobie na 80cm drzwi to po doliczeniu słupka co ma 20cm to wyjdzie mi szybka z boku na 15cm. bezsensu. jak to podzielić? ma ktos pomysł? słupek stały czy ruchomy?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #drutex #dako #oknoplast #okna
  • 8
1. okno w salonie 140 x 202 cm (wys x szer.)

jak je najlepiej podzielić. teraz było 40/60 ale to tak se wygląda. co lepiej dwa skrzydła i 50/50 czy może 3 skrzydła w podziale 20/40/40?


@Thunderball: przy takim wymiarze podział 50/50 czyli dwa skrzydła oczywiście słupek ruchomy jezeli nie HS.

2. okno na balkon 224 x145 cm (wys x szer) otwierane na zewnątrz. też nie wiem jak je podzielić zeby
@ksiak: no ale czy ja dobrze mysle, że przy ruchomym słupku gdzie jest jedna klamka nie da sie otworzyc okna na uchył czy da sie sie ale tylko skrzydło czynne

120cm zrobią ale to wielka locha i nie wiem czy chce takie wielkie. najgorzej to, że to #parter i chcialem rc2 zawiasy ale to okno balkonowe jest otwierane na zewnatrz i nie wiem jak to rozwikłać - bo zawias na zewnątrz
no ale czy ja dobrze mysle, że przy ruchomym słupku gdzie jest jedna klamka nie da sie otworzyc okna na uchył czy da sie sie ale tylko skrzydło czynne


@Thunderball: da się ale tylko jedno skrzydło, to które ma klamkę.

że to #parter i chcialem rc2 zawiasy ale to okno balkonowe jest otwierane na zewnatrz i nie wiem jak to rozwikłać - bo zawias na zewnątrz to równie dobrze moge nie
jak je najlepiej podzielić. teraz było 40/60 ale to tak se wygląda. co lepiej dwa skrzydła i 50/50 czy może 3 skrzydła w podziale 20/40/40?


@Thunderball: Moim zdaniem podział w okolicy "1/3 i 2/3" jest najpraktyczniejszy przy takiej szerokości Trzy skrzydła zabierają dużo światła (słupki). Dwa skrzydła 50/50 są za duże do otwierania (otwarte okno zajmuje za dużo miejsca w pomiedzczeniu, utrudnia meblowanie itp.