Wpis z mikrobloga

@Reiden: wszystko zgodnie z planem. Ktoś się upomina o dług, a fircyki w garniturach chcą się jak najszybciej i najwiecej obłowić. Nie wiem czy posiada ktoś zdrowy rozsądek uważając, że rząd w jakikolwiek sposób patrzy na dobro obywateli. Tworzy takie wrażenie na potrzeby ludu. Ale na to nabierają się jednostki dosyć ociężałe umysłowo. Pasuje być trochę bardziej świadomym :)))
I pomyśleć, że powoli wychodzi na to, że tyle firm upadło, tylu ludzi popełniło suicide, a Lockdowny nie dawały KOMPLETNIE NIC, a już na pewno nie hamowały rozprzestrzeniania się wirusa. Przecież to jest farsa XXI wieku. A te błazny rządowe nie przyznają się w życiu do błędu, będą iść w zaparte.


@Reiden: królestwo chłopskiego rozumu XD
@Reiden: uważam, że maseczki jeśli mają jakiś wpływ na funkcjonowanie firm w obecnej sytuacji to tylko pozytywny bo zmieszają ryzyko i skalę obostrzeń. Uważam, ze szmacicie logikę i idziecie w zaparte.
Uważam, że ci co najwięcej krzyczą o upadających firmach najbardziej przyczyniają się do ich upadku -olewając dystans społeczny, izolacje, kwarantanne i promując ryzykowane zachowania.

Przez nieodpowiedzialnych idiotów trzeba było wprowadzić znacznie bardziej restrykcyjne obostrzenia. Obostrzenia są desperacki ruchem ale koniecznym.
@Reiden: Są badania? Poważnie?
Wiesz, czytam sobie od początku pandemii codziennie minimum 3 publikacje naukowe w temacie. Czasami jest ich nawet kilkanaście. Przecież mamy teraz sporo wolnego czasu jak kina nam zamknęli...
Na wiele z nich tylko rzucę okiem tylko abstrakt, wnioski i dyskusję. Niektóre analizuje godzinami i muszę poświecić masę czasu aby je zrozumieć z braku specjalistycznej wiedzy medycznej. Wielokrotnie musiałem zderzyć się z tym jak mało wiem, jak mało
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Zapraszam na hale produkcyjna, z reguły blaszana gdzie latem jebnie po 45 stopni w duchocie, robić w masce ffp2 8h dziennie, gdzie jak wychylisz z niej nos i zauważy to kierownik czy przyglupi lider tracisz premie, dostajesz nagane, a za 3x mówią papa. Nie każdy jest w stanie to wytrzymać, na bank jest to zdrowe i ogranicza transmisję wirusa, gdzie u żony w zakładzie jest taki reżim i 1/3 jest
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Związki zawodowe? Hahaha.. Tak jak u mnie w robocie? Gdzie porobiło sobie firemek, biorą z tego hajs, kręcąc lody na innych rzeczach typu wyjazdy, wycieczki gdzie zawija się swoich ludzi nawet nie z zakładu. Gdzie dbają tylko o swoje dupy i to oni najlepiej wychodzą, dogadujac się na wyższych szczeblach z pracodawcą, a pracownik dostaje w #!$%@? za marne grosze? Gdzie sipowiec jedyne co może to chodzić i siać propagandę,
@Candy51: No zwolni się i co? Pójdzie gdzie? Jak na każdym zakładzie są maski na produkcjach, bo nasz zajebiaty rząd rąk zdecydował. Albo może się zwolni będzie siedzieć w domu i będę żył jak robak z 1 wypłaty? Albo zacznę handlować sterydami/dragami czy czym kolwiek, ustrzele dzieciaka i mnie będzie oglądać zza krat, super pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szyryfyry1: no właśnie o tym mówię. Macie "wolny rynek" zamiast związków zawodowych popieródlki O bezpiecznych godnych warunków pracy możecie zapomnieć Jak krowin, Braun Mentzen i reszta przykazała. Prawda? Bo jak taki chłop przyjdzie pracować w 45 stopniach na hali w i jeszcze bez maseczki ba chorą na raka żonę to jest prawdziwie wolnościowo.
@Candy51: grzybicy mózgu od noszenie czapki.
@wiem_wszystko: maseczka jest tylko uzupełnieniem innych środków ochrony. to nie
Na wiele z nich tylko rzucę okiem tylko abstrakt, wnioski i dyskusję. Niektóre analizuje godzinami i muszę poświecić masę czasu aby je zrozumieć z braku specjalistycznej wiedzy medycznej. Wielokrotnie musiałem zderzyć się z tym jak mało wiem, jak mało rozumiem i w jak wielu kwestiach się myliłem.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: I wtedy wchodzisz ty, cały na biało, no tak oczytany. Triumfujesz nad chłopskim rozumem. Zderzyleś się i zrozumiałeś jak mało wiesz. Mam nadzieję,
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Związki zawodowe nie istnieją u prywaciarza, koniec kropka. Walczyć to mogą związki na państwowym gsrnuszku typu służby, górnicy. U prywaciarza jak się nie podoba to #!$%@?, tak to załatwi że się sam zwolnisz. Bezpieczeństwo w pracy zależy w 90% od nas samych, bhp na większych zakładach ustalają ludzie którzy styczności w większości nie mieli z pracą fizyczna, także czasem się posmieje z nowości, które mi dają do podpisania ( ͡
Związki zawodowe nie istnieją u prywaciarza, koniec kropka.


@szyryfyry1: dlatego się kisisz w 45 stopniach na hali produkcyjnej. Koniec kropka. Czy pandemia czy nie będziecie mieli wolnościowo #!$%@?. Jak memcen i Korwin przykazał.

wtedy wchodzisz ty, cały na biało, no tak oczytany. Triumfujesz nad chłopskim rozumem. Zderzyleś się i zrozumiałeś jak mało wiesz. Mam nadzieję, że chociaż wiesz jak interpretować literaturę naukową i czytasz też te, które krytycznie oceniają sytuację.


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@krzysztoforek: Nie, czyta tylko symulacje, opinie ekspertów, i badania lanceta nad wplywem d3 w dawce 400 IU gdzie dawka terapeutyczna to minimum 10 000 - 20 000 IU. Tyle warte są te badania i ślepe branie ich pod swoją tezę.

O symulacjach na temat masek które mają zero wspólnego z rzeczywistością i ich noszenie to tylko korelacja (a patrząc na Czechy i Polskę to wręcz można założyć tym tokiem że szkodzą)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ty ale wiesz co mi się najmniej dodaje w tym wszystkim? Że zarówno Ty jak i @megawatt i wam podobni sprawiacie wrażenie bardzo inteligentnych i on nawet zdaje się mieć zapał do nauki. Zastanawia mnie w zasadzie od kwietnia 2020 jak to koresponduje z brakiem u was ciągłego konfrontowania swojego zabetonowanego punktu widzenia. Przecież rewidowanie swojej wiedzy i widzenia świata to fundament nauki. Ja od roku niezmiennie to robię. Co
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ale o czym Ty piszesz? Jak sobie wyobrażasz np pracę górnika w kopalni pod ziemią, zeby mu zapewnić odpowiednią wentylację, czy hutnikowi zrobić klimatyzację w kombinezonie ochronnym? XD


@szyryfyry1: Górncy od od dekad w maskach pracują. I bez pandemii.

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Niewiele* rozumiesz z tego co czytasz w żurnalach naukowych, skoro wystarczyło ci tylko chodzić mniej do kina by stać się wybitnym naukowcem i pokazywać wyższość na wykop pe
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Dziwne żeby pracowali bez masek jak pracują w takich warunkach, gdzie wszystko się pyli i ciężko oddychać bez czegoś co chociaż trochę ogranicza ten pył. Tak samo jak hutnik w stroju ochronnym gdzie chodzi koło pieców rozgrzanych do 1500 stopni xD.. Ale są miejsca gdzie maski są zbędne i zagrażają np mojemu życiu w pracy, ale #!$%@? muszę w tym niby chodzić bo uregulowal to rząd, bo "walxY z pandemia"