Wpis z mikrobloga

Przez najbliższe 60 dni będę robić zdjęcie roślinie, której mówię, że jak rosnąć nie będzie to spalę w piecu.

Bardzo cieszy mnie jej przyrost, jest rośliną kolekcjonerską, więc każdy liść dodaje jej wartości.

Syngonium Emerald Gem/Syngonium variegata

1/60

#rosliny #kwiaty #kwiatydoniczkowe #ogrodnictwo #emeraldgem #kwatykolekcjonerskie
Pobierz PachneImbirem - Przez najbliższe 60 dni będę robić zdjęcie roślinie, której mówię, że...
źródło: comment_1618123964L14BPJ7KpXXP2aYbN17UAu.jpg
  • 36
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@PachneImbirem: widzę, że czerpiesz wiedzę od najlepszych

Prawdę powiedziawszy, jedynymi rzeczami w mieszkaniu, które Crowley darzył jakimś osobistym zainteresowaniem, były rośliny doniczkowe. Były olbrzymie zielone i wspaniałe z błyszczącymi, zdrowymi, jaśniejącymi liśćmi. Działo się tak dlatego, że raz w tygodniu Crowley obchodził mieszkanie z zielonym plastikowym spryskiwaczem, opryskując liście i przemawiając do nich. (...)
To zaś, co robił, było uczenie ich bojaźni bożej.
Ściślej mówiąc - bojaźni Crowleya.
W dodatku co
Ogrodnik ze mnie taki jak sportowiec (żaden), ale czy nie lepiej by się jej rosło w jakiejś nieco większej i normalniejszej doniczce?


@asunez na dzień dzisiejszy nie, ten ogryzek nie miał mocno rozwiniętego systemu korzeniowego, raczej kupiłam do samodzielnego ukorzenienia. Dzięki temu, że jest w takiej doniczce widzę stan korzeni, wilgotność podłoża. Gdybym wsadziła teraz do normalnej doniczki pewnie umarłaby z przelania/przesuszenia.
widzę, że czerpiesz wiedzę od najlepszych


Prawdę powiedziawszy, jedynymi rzeczami w mieszkaniu, które Crowley darzył jakimś osobistym zainteresowaniem, były rośliny doniczkowe. Były olbrzymie zielone i wspaniałe z błyszczącymi, zdrowymi, jaśniejącymi liśćmi. Działo się tak dlatego, że raz w tygodniu Crowley obchodził mieszkanie z zielonym plastikowym spryskiwaczem, opryskując liście i przemawiając do nich. (...)
To zaś, co robił, było uczenie ich bojaźni bożej.
Ściślej mówiąc - bojaźni Crowleya.
W dodatku co kilka miesięcy
idzie na tym zarobić? Skomplikowana hodowla?


@BjornIronside owszem, że idzie, zresztą na czym nie idzie? :) czy skomplikowane - dla mnie nie, ale mam masę roślin i to było parę lat nauki, prób i błędów, żeby po prostu mi nie padały.