Wpis z mikrobloga

Szanowni państwo, zdecydowałem się na to mieszkanie (wrzucałem już kiedyś do oceny, ale nie było większego odzewu). Proszę o konstruktywną krytykę, ocenę rozkładu i porady na co zwrócić uwagę. Załączam oryginalny plan i swoją wizjo-wariację wykonaną profesjonalnie w paincie (starałem się zachować skalę mebli).
Mam zamiar zrobić klimatyzację (tylko salon), ten drugi mniejszy kibel przekształcić w pomieszczenie gospodarcze z pralką, w korytarzu zrobić oświetlenie przypodłogowe z czujnikiem ruchu, żeby mały mógł po ciemku trafić do kibla.
Mówcie co widzicie i dzielcie doświadczeniami.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka #nieruchomosci #deweloperka #architektura
Boruciarz - Szanowni państwo, zdecydowałem się na to mieszkanie (wrzucałem już kiedyś...

źródło: comment_1618040609dZwc29XliciTMZHg9Z2UhE.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@cce53780: mój ma 110cm i się dwa spokojnie mieszczą chociaż faktycznie trzeba uważać bo były nieraz afery ze zmniejszaniem mebli

@pavul0n666: mam sypialnie na zachód i jest zupełnie ok - faktycznie w lecie rolety to konieczność, ale za to piękne zachody i w zimie trochę cieplej. Ale OP ma chyba na wschód pokoje jeśli dobrze rozumiem te oznaczenia długopisem?

@Boruciarz: kojarzę to mieszkanie jak wrzucałeś, imho spoko chociaż faktycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boruciarz: sam układ calkiem ok, ale sypialnie na zachód będą się mocno nagrzewać w lato. rzeczywiście fajnie byloby mieć okno przy aneksie, ale nie można mieć wszystkiego :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@powaznyczlowiek: sypialnia 10m2 jest fajna jeśli planuje się tam łóżko, jakiś regał i dużą szafę. z biurkiem raczej nie do przeskoczenia, ewentualnie mały składany stolik + krzesło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boruciarz: parapety na 45 cm takie biurko to już tak słabo pod oknem zostanie Ci tylko uchylne otwieranie. Te 2 sypialnie na moje za wąskie jeśli dodatkowy pokój nie jest potrzebny to ja bym usunął i powiększył 2 pozostałe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Boruciarz Główna sypialnia bardzo mała, mam identyczny układ przy 14m2 - łóżko 200x160, szafę na całą ścianę i moja jest na styk, 11m2 to będzie za mało
  • Odpowiedz
  • 0
@Boruciarz jedyny minus to sypialnie od zachodu i pokój dzienny od wschodu. Poza tym fajny układ. Pomieszczenie gospodarcze to lepsza opcja niż mały kibel, poza pralka mozna tam trzymać różne graty i ubrania po sezonie, tez w poprzednim mieszkaniu architekt tak mi wnętrze przearanzowal i powstało takie niezwykle przydatne pomieszczenie
  • Odpowiedz
@P3tro: dla mnie to zaleta i swiadoma decyzja. Nienawidze ostrego slonca po poludniu, ktore pada pod mocnym kątem i odbija sie od telewizora, razi w oczy i podkresla kurz. Salon i balkon wschodni jak najbardziej na plus. Co mi po ekspozycji zachodniej, jak w upaly trzeba i tak zaslonic rolety. Takze 'dzienny' wschod super. Gorzej z sypialniami z ww powodu. Mam nadzieje, ze jakies rolety termoizolacyjne zdadzą egzamin, tym bardziej ze
  • Odpowiedz
@Boruciarz: o tak, salon od wschodu jest świetny. rodzice mają od zachodu i żeby w lato posiedzieć na spokojnie i coś obejrzeć muszą zasłaniać rolety, bo inaczej słońce oślepia, bez sensu zupełnie. sam mam teraz wschodni salon i jestem mega zadowolony
  • Odpowiedz