Wpis z mikrobloga

Przejście 3 lata temu


@Iskaryota: uuu, no to w tym roku rozumiem, że wymiana na nowe oponki, bo guma już nie ta i traci właściwości jezdne? W końcu opona to JEDYNE co utrzymuje kontakt Twoich kilku ton auta i dupy z podłożem! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

Ja też już pozbyłem się letnich kół, teraz rozglądam się za alumkami (letnie były 17') i też wejdą całoroczne ʕ
@Iskaryota: Sam mam założone michelin crossclimate od zeszłej wiosny, wybrałem je dlatego, że są to letnie z homologacją zimową. Kilka dłuższych tras, włącznie z autostradami i prędkościami 200kmh+, sroga zima, nigdy nie miałem problemów w dojechaniem gdzieś mimo sporych górek (południe kraju). Samochód 270KM FWD. Również uważam ich zakup za najlepszą motoryzacyjną decyzję.
@PIAN--A_A--KTYWNA: a ty okiem stwierdziłeś, że to wina opon a nie np nadmiernej prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@e3b0c: @Barham: @p0lybius: no dobra, zgodzę się, że zimą dobra zimówka nie ma sobie równych. Jak sypnie to jest ciężko, nie powiem. Aczkolwiek jak jeździłem zimówkach to potrafiło mnie zarzucić bokiem na nieodśnieżonej trasie. Trzeba uważać. Na pewno nie zapierdzielałbym w takich oponach 160 km/h w
Żona ma Goodyeara w samochodzie o mocy 75 koni. Tam to jeszcze ujdzie, ale są bardzo głośne i w lato pływają dość mocno. Jak ktoś jeździ po mieście to jak najbardziej szkoda pieniędzy na osobne komplety. Sam bardzo dużo jeżdżę i to różnymi samochodami i w takim przypadku ani to nie jest ekonomiczne ani bezpieczne.
@Iskaryota mam darmowe Michelin i z pełną świadomością wybieram zawsze crossclimate+. Teraz do nowego auta też będę je brał, nigdy nie zawiodły, chociaż wiele też nie wymagam. Miasto to głównie dom praca, czasami się wyskoczy gdzieś dalej na wycieczkę, a góry odwiedzam tylko latem.
Czego chcieć więcej.
@Iskaryota: wszystko sprowadza się do jednej sytuacji w ktorej w lipcu lecisz przez miasto 60/h (jak wszyscy ciut szybciej niz mozna).
Jesteś po pracy, przed Tobą na pasach wyskakuje starsza Pani ktorej nie zauważasz od razu - jezdnia sucha- pedał w podłogę i zabrakło 20 cm -uderzasz w piesza. Ona sie przewraca i uderza glową w krawęznik - niestety umiera.

I teraz jest pytanie -czy gdybyś miał letnie opony to droga